Opava odehrála ospalou první třetinu. Zezačátku sice její hráči vystřelili směrem k Jirkůvovi v domácí bráně, ale pak převzali iniciativu domácí. Blansko mělo výhodu dvou přesilovek, gólman hostí ale všechny střely likvidoval.

Neprosadil se ani Hrůza, který to zkoušel z bezprostřední blízkosti. Neujala se ani chytrá střela Kamila Rajnohy při oslabení Techniky. Technika byla lepší, ale její útočníci nedokázali najít skulinku v brance a oba brankáři byli stoprocentní.

Na začátku druhé třetiny odehráli domácí velice mizernou přesilovku, prakticky neohrozili opavského gólmana. Tři sekundy před jejím koncem se však prosadil hbitý Hrůza, který zblízka a ze strany pohotově zavěsil. Minutu po prvním gólu napřáhl Tesař, jenž jel sám na bránu, ale puk poslal do ochranné sítě a navíc vzápětí oslabil svůj tým.

I v početní nevýhodě se dostávali domácí do útočného pásma. Do gólmana mířil Mífek. Na druhé straně před Jirkůvem uklidil nebezpečnou přihrávku Šindelář. Pak mělo Blansko další výhodu přesilové hry. V ní sice ujel a nebezpečně, ale nad pálil opavský Grofek, jenže pak se do šancí znovu začali tlačit domácí. Betony opavského gólmana však nadvakrát nepřekonal Benýšek ani další domácí hráči.

Technika měla převahu i po skončení přesilovky. Hra se zrychlila a Opava začala být nebezpečnější. Jirkův ale všechny střely s přehledem zlikvidoval. Blýskl se i po chybě Dufka, který nahrál na střelu protihráči. Blansko odehrálo aktivně i další přesilovku po vyloučení opavského Měkýše, který dostal trest 2 + 10 minut za hákování.

Hostující gólman ale vyřešil všechny střely i skrumáže před svou bránou. Začátek třetí třetiny Technika zaspala. Nejdříve využil nedůrazu blanenské obrany Pavelek a vyrovnal na 1:1. Hosty vstřelený gól nabudil a Jirkův měl vzápětí plné ruce práce. Po nebezpečných střelách si poradil i tváří v tvář proti osamocenému protihráči.

Ve 51. minutě obracel Grofek a tentýž hráč nakonec střelou do opuštěné branky upravil na konečných 1:3. „Oba týmy hrály z obrany, k vidění tak nebyl příliš pohledný hokej,“ začal krátké hodnocení trenér Opavy Karel Suchánek.

„Nás nastartoval inkasovaný gól. I když jsme utkání dohrávali ve třech nebo ve čtyřech, vítězství jsme ubránili. Kluci zvládli oslabení ve velkém stylu,“ řekl ještě Suchánek.

VSK Technika Blansko – HC Slezan Opava 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branky: 25. Hrůza (Mífek) – 42. Pavelek (Kocian), 51. Grofek (Kukol, Suchánek), 60. Grofek (Měch)
Opava: Trenčan – Kukol , Vitásek, Kolničný, Tichý, Měkýš, Žídek – Grofek, Měch , Černý – Kocián, Pavelek , Chalupa - Suchánek,Tůma, Glabazňa