„Ono to ani jinak nejde. Není to jen o hokeji, pro mě jde o kus života. Vítkovice jsou pro mě srdeční záležitostí. Jen těžko se něco takového vymazává, za každou cenu jsem se chtěl rozloučit právě tady," vysvětlil David Moravec.

Ten do Ostravy přitáhl řadu hvězd, jakými jsou Roman Čechmánek, František Kaberle, František Kučera, Marek Malík, Pavel Patera, Jaroslav Špaček, Václav Varaďa a spousta dalších. Všichni nastoupili s „Moravcovým číslem" 22 na dresu.

„Jsem moc rád, že kluci přijeli. Někteří s tím měli problémy a dorazili na poslední chvíli. Jiní jako Martin Straka nebo Tomáš Vlasák měli až respekt se omluvit. Chtěli přijet, ale jsou vázáni v klubech," uvedl jeden z nejslavnějších odchovanců opavského hokeje. Sám asi čekal vyšší návštěvu, tribuny byly v neděli docela prořídlé. Moravec to však bere s pokorou.

„Jsem vděčný za to, že někteří přišli a prožili to se mnou. Plánovali jsme to dlouho dopředu a pohlídali si především Baník či Vítkovice. Termín byl ale asi trošku smolný, protože hrála fotbalová reprezentace," přiznal autor legendární vítězné branky z finále světového šampionátu 2001 v Hannoveru.

I tuto akci si v sobotu s Pavlem Paterou symbolicky po 14 letech zopakovali. Opavský rodák se na ledě proháněl společně se svým synem, pro kterého šlo o velký zážitek. „Ten je z toho na kaši," dodává na závěr loučící se legenda českého hokeje.

Jan Šimek