Soutěž se tak vrací k původnímu systému dvou skupin – Východ a Západ. Východní skupina, kde má své pevné místo také opavský Slezan, přivítá po postupu Havířova do první ligy tři staronová mužstva – Hodonín, Techniku Brno a Břeclav. „Pro nás to bude přínos. Přece jen Technika Brno je letošní vítěz skupiny Střed, Hodonín vyhrál loni, letos byl finalista. Východní skupina tím získá na kvalitě," řekl trenér Slezanu Opava Karel Suchánek.

Celkem se tak ve skupině Východ utká dvanáct mužstev, které spolu budou hrát čtyřkolově – tedy dvakrát doma a dvakrát venku. Základní část bude čítat 44 kol, z nichž první je na programu 14. září, a Opava v něm zajíždí na led hodonínských Drtičů.

Aktiv odsouhlasil také pevné hrací dny soutěže. Hrát se bude ve středu a v sobotu. Další novinkou bude povinnost nasazovat do zápasů hráče ročníku narození 1991 a mladších. O tom, zda budou muset nastoupit tito hokejisté v počtu tří nebo pěti, rozhodne Výkonný výbor ČSLH 19. června Slezan byl proti.

„Ozval jsem se, protože máme hodně mladých kluků v klubech mimo Opavu a jejich zařazení nebude úplně jednoduché," uvedl zkušený Karel Suchánek. Pokud ale budeme brát v potaz loňskou soupisku Slezanu, neměl by to být až tak velký problém. Povinnému nasazení totiž vyhovují brankáři Novák s Koberem, obránci Bendík, Havlíček, Kysela, Mosler a útočníci Baďura, Džemla, Jelen, Koschatzký, Otipka, Svoboda, Trčka, Vaněk nebo Vítek.

Jestli se ale všichni udrží v kádru áčka, je nyní ve hvězdách. Slezan jedná také o případném posílení, ale jména možných posil zatím klub tají. Více jasno by mělo být až na konci července, kdy hokejisté vyjedou na led.

Seznam účastníků druholigové skupiny Východ v sezoně 2013/14
HC Baník Karviná
HC Bobři Valašské Meziříčí
HC Frýdek-Místek
HC Lvi Břeclav
HC Nový Jičín
HC RT TORAX Poruba 2011
HC Slezan Opava
HC ZUBR Přerov
LHK Jestřábi Prostějov
SHK Hodonín
VHK Vsetín
VSK Technika Brno

Jan Šimek