Radek Faksa v klubu začátkem července podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu a rodák z Opavy byl vůbec prvním hokejistou vybraným v letošním draftu, kterému jeho tým nabídl kontrakt. Pokud se Radek Faksa neprosadí do áčka Dallasu, nezamíří do farmářského výběru Texas Stars, ale bude i nadále působit v juniorské OHL v dresu Kitcheneru Rangers, v němž strávil loňskou veleúspěšnou sezonu.

„Je skvělé, že jsem dostal smlouvu už takhle brzo," rozdával Faksa úsměvy pro klubový web Dallas Stars. Odchovanec opavského Slezanu má za sebou kemp Prospektů a nelze vyloučit, že dostane i na kemp, který bude organizovat přímo Dallas Stars s největšími hvězdami texaského klubu v čele s Jaromírem Jágrem.

Do svému Bramptonu se vrátil i gólman Matěj Machovský, jenž neuspěl v loňském ani letošním draftu NHL. Nyní jej čeká v dresu Battalionu tréninkový kemp. Na čem by chtěl devatenáctiletý rodák z Opavy zapracovat? „Zaměřil jsem se hlavně na nohy, chci být totiž rychlejší a agresivnější v brankovišti," poznamenal Matěj Machovský pro oficiální stránky Bramptonu.

Do startu Ontario Hockey League už mnoho času nezbývá, a oba talentovaní Češi tak nyní polykají tvrdé tréninkové dávky na ledě. Věřme však, že se jim tvrdý letní dril vrátí v podobě skvělé formy a oba se přiblíží za svým snem dostat se do NHL.

Jan Šimek