A byli to právě Opavští, kteří začali utkání aktivněji a tlačili se před branku Lukáše Šrámka. Ten statečně odolával do 4. minuty. V ní se dokázal prosadit útok Polok-Pavelek-Kocián, kdy posledně jmenovaný zajistil hostům jednobrankové vedení.

V 10. minutě putoval za katr Kudláček a hosté díky Tichému nabídnutou početní výhodu zúročili ve druhý gól. V době, kdy běžela poslední minuta první třetiny, se dostal k puku Martiník, ten následně naservíroval puk Gebauerovi, který rozjásal domácí příznivce, když snížil na 1:2.

Druhá třetina pak přinesla spoustu šancí na obou stranách, diváci se však v prostředí části hry branky nedočkali. Po druhé změně stran domácí hokejisté přitlačili, jenže Opavští měli v brance Trenčana, který doslova čaroval.

Až ve 46. minutě se podařilo Sluštíkovi najít skulinku a bylo vyrovnáno – 2:2. Nerozhodný výsledek vydržel na ukazateli skóre něco přes dvě minuty. To se do přečíslení dostali hráči Opavy a Petr Chalupa vrátil vedení na stranu svých spoluhráčů 2:3.

V závěru utkání zkusili své štěstí Frýdečtí v šesti s prázdnou brankou, ale bezúspěšně. Soupeř z Opavy tak dokázal zvítězit ve Víceúčelové sportovní hale i podruhé a opět to bylo těsné vítězství o jednu branku.

Ve středu budou mít ale před sebou velmi těžký oříšek, do Opavy totiž přijede vedoucí tým soutěže z Přerova v čele s bývalým reprezentantem Zdeňkem Sedlákem, který mimochodem hrál také v minulosti za Opavu.

Frýdek-Místek - Slezan Opava 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. Gebauer (Martiník), 46. Sluštík (Šztefek) 4. Kocian (Pavelek, Polok), 11. Tichý (Koloničný, Polok), 48. Chalupa (Kocian, Pavelek). Rozhočí: Kočí – Řezáč, Tuizal. Vyloučení: 8:9, Měch 10 minut osobní trest. Využití: 0:1.
Opava: Trenčan – Kukol, Vitásek, Koloničný, Tichý, Měkýš, Žídek – Grofek, Měch, Černý – Kocian, Polok, Pavelek – Suchánek (21. Kovalovsky), Chalupa, Tůma.