Hosté začali jako vedoucí celek soutěže sebevědomě a ujali se vedení. To drželi až do 45. minuty, když Havířovští měli od druhé částí velkou převahu. Tu dokázali brankově vyjádřit až v poslední třetině. Po rychlém otočení skóre už hosté zcela odpadli a domácí svůj náskok zaslouženě pojistili i po pětiminutové pauze, kterou způsobil demonstrativní odchod hostů do kabin.

„Zlomovým okamžikem byla naše vyrovnávací branka. Už v úvodních dvou třetinách jsme měli převahu a řadu šancí, které jsme zahodili. Gól na 1:1 nás nakopl a pak už všichni viděli, co se dělo, takže jsme dokráčeli k výrazné výhře,“ odechl si po zápase kapitán havířovského celku Jiří Krisl.

Ten také přiznal, že sudímu sám říkal, že ve 48. minutě vyloučil po faulu na Marunu nesprávného hráče, což zapříčinilo vzplání emocí. „Sudí dal osobní trest hráč, který faul neudělal. My jsme chtěli, aby mu nesprávně udělený desetiminutový trest zrušil, ale to on odmítl. Myslím si že zápas trochu nezvládl,“ dodal Krisl.

„Dvě třetiny byly vynikající. Havířov měl převahu, ale my jsme měli více vyložených šancí. Poslední část už hodnotit nechci, protož ji ovlivnil hrubě rozhodčí. Hráli jsme šest minut ve třech, a to se proti Havířovu ustát nedá. Neschvaluji naše fauly vysokou holí, které z naší strany poté přišly, ale vadí mi hlavně to, co to vyvolalo.

Po běžném zákroku u mantinelu sudí nechal hru plynout, po deseti sekundách jí přerušil, aby nechal hráče ošetřit, ale po domluvě havířovských hráčů najednou vylučoval. Aby k nám přijel lajnový a řekl, že neví, kdo fauloval, ale havířovští říkali číslo dvacet šest, tak ať si jde sednout, ukazuje, že ani jeden sudí zákrok neviděl,“ uvedl opavský trenér Michal Piskoř, který tým na několik minut dokonce odvolal z ledu.

„Nebylo to kvůli rozhodčím. Po třetí brance, když zhasla světla, jsem dostal od jednoho diváka pěstí. Řekl jsem si, že se přece nenechám mlátit na lavičce. Jeden neukázněný divák mě prostě uhodil. Vím, že nejde všechno uhlídat, ale myslím si, že by za lavičkou hostů měli hlídat pořadatelé, aby k něčemu podobnému nedošlo, dodal Piskoř.

AZ Havířov – HC Slezan Opava 5:2 (0:1, 0:0, 5:1)
Branky a nahrávky: 45. Kraft (Sztefek), 48. Vydra (Říčka), 49. Říčka (Stránský), 52. Krisl (Stránský), 57. Sztefek (Najdek, Maruna) – 13. Kocián (Polok), 60. Chalupa (Faksa, Mosler). Rozhodčí: Škrobák – Barteček, Moravec. Vyloučení: 5:10, navíc Měch (OPA) 2+10 + 10, Kukol (OPA) +10, Tichý (OPA) 5+20. Využití: 3:0. Diváků: 1485

AZ Havířov: Daneček L. – Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek L., Zientek M. – Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček J., Říčka, Pechanec, Brezani, Kraft, Pavlas. Trenér Jan Dnaeček.
HC Slezan Opava: Šafránek – Bednárek, Faksa, Vrabel, Tichý, Tůma, Kukol, Jurčík, Mosler, Baďura, Měch C, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Chalupa, Mlýnek. Trenér Michal Piskoř.