Opava nezačala na břeclavském ledě dobře a v čase 11:43 poprvé inkasovala. Červenkovu ránu z pravého kruhu sice Šafránek zlikvidoval, ale puk se odrazil přímo k Benešovi, který trefil mezírku mezi betony opavského brankáře.

Krátce nato se do kotouče opřel Kučera a Šafránka zachránila horní tyčka. V závěru první části domácí zdvojnásobili svůj náskok, když 18 sekund před koncem ujel kolem pravého mantinelu Medřický a podruhé propálil Šafránka – 2:0.

Slezan se vrátil do utkání na startu druhého dějství, kdy Hermanovu střelu domácí gólman Klimeš sice vyrazil, jenže jeden z jeho spoluhráčů nešťastně usměrnil do vlastní branky. Lvi to ale dlouho mrzet nemuselo, protože hned vzápětí vrátil Jihomoravanům dvoubrankové vedení Kozel.

Ve 28. minutě vstřelil kontaktní gól hostující Svoboda a krátce nato mohl srovnat opavský bek Galvas, jenže jeho bombu z mezikruží skvěle zneškodnil Klimeš.

Pak Slezany potkala další studená sprcha, když Červenka našel přihrávkou zpoza branky Tobolu a jeho rána švihem skončila přesně pod víkem Šafránkovy klece – 4:2. Přesně 80 sekund před zvukem druhé sirény však Vítek chytře předložil puk Černému a ten znovu upravil skóre na rozdíl jediné branky.

V úvodu třetí dvacetiminutovky vypálil opavský zadák Kysela a jeho tečovaná bomba bohužel pro Slezan orazítkovala tyč domácí branky. Na druhé straně Galvas zahákoval Kozla, ale ten nařízené trestné střílení neproměnil.

V 52. minutě hosté chybovali a jejich zaváhání využil Červenka, jenž upravil na 5:3. Opava se snažila o vyrovnání, jenže v čase 51:28 inkasoval trest na pět minut a do konce utkání obránce Tichý. Tím šance Slezanů na bodový zisk rapidně klesly, a protože už žádný gól nepadl, zůstaly tři body v Břeclavi.

HC Lvi Břeclav – HC Slezan Opava 5:3 (2:0, 2:3, 1:0)
Branky: 12. Beneš (Červenka), 20. Medřický, 26. Kozel (Červenka), 32. Tobola (Červenka), 52. Červenka – 25. Herman (Mosler), 28. Svoboda (Polok, Tichý), 39. Černý (Vítek, Měch). Rozhodčí: Netopil – Chocholouš, Otáhal. Vyloučení: 6:5, navíc Tichý (Opava) 10 minut OT a 5 + do konce utkání. Bez využití. Diváci: 240
Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, Tůma, Mosler, Tůma – Černý, Měch, Vítek – Svoboda, Polok, Herman – Vaněk, Chalupa, Wolf. Trenéři David Musial a Karel Suchánek

Jan Šimek