Opavským se znovu výborně podařil vstup do utkání a už v čase 4:42 se dostali do vedení, když početní výhodu proměnil střelou od modré čáry bek Tichý. Domácí mohli srovnat v přesilovce pět na tři, ale tu nezužitkovali.

Naopak krátce nato inkasovali podruhé, když rychlý brejk po Měchově nabídce dokončil gólem Baďura. Slezan mohl v další přesilové hře svůj náskok ještě navýšit, jenže na modré přišli obránci o kotouč a Kučera svůj únik zakončil brankou na 1:2.

Na startu druhé dvacetiminutovky se navíc k odraženému puku po ráně Směřičky dostal Buhaj a z akrobatické pozice vyrovnal. Slezan ale brzy opět zažehnul svůj motor a výsledkem byl nový dvoubrankový náskok, když se krátce po sobě trefili Vítek s Černým.

Drama do zápasu vnesl na konci druhého dějství Tobola, jenž se prezentoval pohledným průnikem po levém křídle a parádní ranou se postaral o kontaktní gól na 3:4. Slezané však neznervózněli, i když Vítek půlminuty před koncem druhé části nevyužil nabídku trestného střílení Vítek.

Ve třetí třetině se totiž neúspěšný exekutor zjevil neobsazený zády před břeclavskou brankou a skvělou bekhendovou střelou propálil brankáře Šurého. Krátce nato mohl agilní Vítek zkompletovat hattrick, ale ze vzájemného souboje tentokrát vyšel vítězně domácí gólman. Závěr utkání už si Opava zkušeně pohlídala a zaslouženě bere třetí výhru v řadě.

HC Lvi Břeclav – HC Slezan Opava 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)
Branky: 18. Kučera, 23. Buhaj (Směřička), 38. Tobola (Kučera) – 5. Tichý (Polok), 14. Baďura (Měch), 33. Vítek (Měch), 35. Černý (Polok), 46. Vítek (Baďura). Rozhodčí: Fiedler – Novák, Smilek. Vyloučení: 2:5 navíc Pavelek (Opava) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 238

Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík, Svoboda, Beneš, Dittrich, Novák, Höss – Kubáč, Nováček, Zháňal – Červenka, Tobola, Kučer – Buhaj, Medřický, Blaha – Čápek, Půdek, Papp – Kacetl. Trenér Michal Konečný
Opava: Šafránek – Galvas, Kysela, Mosler, Vrabel, Tichý, Pavelek, Tůma – Baďura, Měch, Vítek – Svoboda (35. Kocián), Chalupa, Wolf – Černý, Polok, Herman – Vaněk. Trenéři Josef Doboš a Karel Suchánek

Jan Šimek