Slezan sice s farmářským celkem extraligového Třince statečně bojoval, ale v závěru si nepohlídal přesilovky domácích a padl. Katem Opavy se stal Štěpán Jeník, který se blýskl hattrickem.

Opavská letka trenéra Davida Musiala přitom začala přímo katastrofálně. V čase 4:35 využil přesilovku tvrdou ránou od modré Dresler a za dvě a půl minuty zdvojnásobil vedení domácích Káňa, jenž bombou z pravého kruhu propálil Šafránka.

Na konci druhé dvacetiminutovky však Slezan snížil na rozdíl jediného gólu. V přesilovce Chalupa přiťukl kotouč Galvasovi a ten se postaral o kontaktní branku.

Hned na startu třetího dějství navíc proměnil trestné střílení nájezdový specialista Polok a bylo to 2:2.

Vzápětí měla Opava k dispozici další trestné střílení, ale Wolf tentokrát na domácího brankáře Danečka nevyzrál. Na konci třetí části však přišla černá pětiminutovka Slezanu. Dvě početní výhody v řadě nejprve využil Jeník, tentýž hráč necelé tři minuty před koncem završil hattrick a upravil na konečných 5:2 pro Frýdek-Místek.

HC Frýdek-Místek – HC Slezan Opava 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 5. Dresler (Meidl), 7. Káňa (Luka), 53. Jeník (Káňa, Piecha), 54. Jeník (Kowalczyk, Christov), 58. Jeník (Káňa, Luka) – 38. Galvas (Chalupa, Vítek), 41. Polok (TS). Rozhodčí: Vaněk – Rychlý, Řezáč. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. Diváci: 1087
Opava: Šafránek – Galvas, T. Černý, Tichý, Tůma, Mosler, Vrabel – Selingr, Chalupa, Vítek – Baďura, Polok, Wolf – Kocián, Svoboda, Herman. Trenéři David Musial a Karel Suchánek