První zajímavou příležitost měl ale na hokejce domácí útočník Piskoř, který zblízka jen těsně minul tyčku opavské branky. Krátce nato Peš vyslal do úniku Kubu a gólman Slezanu Šafránek skvělým zákrokem podržel svůj tým. Opavský výběr dostaly do hry dvě přesilové hry v řadě. V nich se sice Slezané neprosadili, ale v čase 16:16 našel Polok rozjetého Vítka a ten střelou švihem překonal Kotvana v domácí kleci.

Na startu druhého dějství si Drtiči vytvořili velký závar před brankou Opavy, jenže ledově klidný Šafránek nedovolil Kubovi skórovat. V polovině utkání hrál Slezan další početní výhodu, kterou tentokrát proměnil. Po pohledné kombinaci Měcha s Kyselou se kotouč dostal na hůl veterána Galvase a zkušený obránce se trefil parádně – 0:2.

Pak Opavští přežili další mohutný nápor Hodonína, ale v závěru druhé třetiny mohl navýšit vedení Opavy Svoboda, který obdržel parádní křižnou přihrávku přes brankoviště, nedokázal však zasunout puk za záda Kotvana.

Domácím patřil i začátek třetí dvacetiminutovky. Nejprve skvělého Šafránka nedokázal překonat důrazný Peš ani Kuba a následně ranou bez přípravy z ideální pozice neuspěl ani Zapletal. Následně Hodonínští nevyužili dlouhou přesilovku pět na tři, ale zoufat dlouho nemuseli.

Ve 49. minutě totiž Peš počkal na pohyb Kuby, kterému mezi kruhy skvěle předložil kotouč, a na jeho ránu těsně nad ledem nedokázal Šafránek zareagovat. Pak sice Opavští ubránili další oslabení, ale krátce po jeho konci Kučerovo sklepnutí využil Sajdl, a v čase 52:12 tak bylo srovnáno. I přes divoký závěr utkání přineslo definitivní rozuzlení prodloužení, v němž vítězství Opavy zajistil svou druhou trefou v utkání Vítek.

SHK Hodonín – HC Slezan Opava 2:3p (0:1, 0:1, 2:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 49. Kuba (Peš), 53. Sajdl (Kučera) – 17. Vítek (Polok), 35. Galvas (Kysela, Měch), 64. Vítek. Rozhodčí: Fiedler – Novák, Smilek. Vyloučení: 6:9, navíc Vrabel (Opava) 10 min. OT. Využití: 0:1
Opava: Šafránek – Galvas, Kysela, Tichý, Vrabel, Pavelek, Mosler – Baďura, Měch, Vítek – L. Černý, Polok, Herman – Svoboda, Chalupa, Wolf. Trenér Karel Suchánek