Opavští přitom začali výtečně, když je do vedení poslal v čase 5:28 ve vlastním oslabení útočník Wolf. O pár minut později však Martin Kasperlík předal puk na hůl Deutsche, který srovnal na 1:1.

V polovině utkání se domácím podařilo otočit skóre ve svůj prospěch, když Šafránka propálil Juhasz, ale vzápětí Slezané znovu skórovali ve vlastním oslabení. Herman vysunul Svobodu a jeho trefa upravila stav zápasu na 2:2. Ještě do konce druhé dvacetiminutovky se však prosadil Badžo a Karviná šla do závěrečné části s jednobrankovým vedením.

Pak ale Slezan zařadil vyšší rychlostní stupeň a v čase 49:41 se po přihrávce Svobody prosadil zkušený Selingr – 3:3. Uběhlo sotva 27 sekund a Baďura čtvrtým gólem do domácí klece zařídil opavskou výhru.

Už ve středu od 18 hodin čeká opavské hokejisty další zápas. Na domácím ledě se představí v souboji s Porubou.

SK Karviná – HC Slezan Opava 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Branky: 14. Deutsch (M. Kasperlík, Javin), 30. Juhasz (O. Kasperlík, Javin), 38. Badžo (M. Kasperlík) – 6. Wolf (Chalupa, Tichý), 36. Svoboda (Herman), 50. Selingr (Svoboda, Vítek), 51. Baďura (Wolf, Polok). Rozhodčí: Kubičík – Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:7, navíc Chalupa 5 minut + OK a Měch (oba Opava) 10 minut OT + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2
Opava: Šafránek – Mosler, Kysela, Tichý, Tůma, Galvas, T. Černý – Selingr, Měch, Vítek – Baďura, Chalupa, Wolf – Herman, Polok, Kocián – Svoboda, Borunský. Trenéři David Musial a Karel Suchánek