Hned na startu duelu šli Slezané do vedení, když skóre otevřel Chalupa. Domácí ale bleskově odpověděli díky trefě Martina Kasperlíka. Utkání pokračovalo ve svižném tempu a v čase 3:05 opavský celek přidal další zásah, který zařídil Svoboda.

Aby byla nálada v kabině Slezanu o přestávce ještě veselejší, přidal mladý útočník Svoboda ještě třetí gól a skóre po první třetině bylo 3:1 pro Opava. Karvinští však ve druhé dvacetiminutovce zabrali a dokonce měli k dispozici dvě trestná střílení.

„Druhá třetina byla z naší strany chaotická. Podržel nás Dušan Šafránek, který vychytal dva nájezdy," řekl opavský kouč David Musial.

Opavští tak stále kontrolovali dvoubrankový náskok. Zhruba čtyři minuty před koncem se trefil znovu Martin Kasperlík, srovnat už ale Karviná nedokázala. „Pro psychiku hráčů je to velmi důležité vítězství. Tři body jsou velmi cenné i směrem k osmému místu, na které se musíme dívat," doplnil ambiciózní trenér Slezanu.

Opavské hokejisty čeká ve středu zápas v Novém Jičíně a další domácí zápas v sobotu 5.prosince, kdy od 17 hodin vyzvou Porubu.

SK Karviná – HC Slezan Opava 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. M. Kasperlík (Opravil), 56. M. Kasperlík (Grygar) – 2. Chalupa (Svoboda), 4. Svoboda (Tichý), 18. Svoboda (Wolf). Rozhodčí: Kašík – Novotný, Axman. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváků: 155
Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, T. Černý, Tůma, Mosler – Selingr, Polok, Vítek – Svoboda, Chalupa, Wolf – Baďura, L. Černý, Herman. Trenéři: David Musial a Karel Suchánek