Na první branku si diváci museli počkat do času 16:27, kdy Kofroňovu nabídku tečoval Červenka, a Kopřivnice šla do vedení. Uběhla sotva minuta a Šafránek vytahoval puk ze své branky znovu. Tentokrát Sluštík přiťukl kotouč Slovákovi, který zacílil přesně – 2:0.

Hned na startu druhé dvacetiminutovky hráli Slezané přesilovku, ale snížit v ní nedokázali. Vzápětí neuspěl ve slibné pozici ani Herman, a tak Kopřivničtí trestali. Suchý si vyšťoural puk před opavskou klecí a poslal svůj výběr do tříbrankového vedení.

Opavští se hnali za snížením, to se jim povedlo v 50. minutě, kdy skóroval Herman. Pak ale domácí znovu udeřili dvakrát v rychlém sledu a důležitý zápas se Slezanem ovládli v poměru 5:1.

Opavský tým tak musí zvládnout další klíčové utkání. V sobotu na svém ledě hostí od 17 hodin výběr Břeclavi.

HC Kopřivnice – Hokejový klub Opava 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 17. Červenka (Kofroň), 18. Slovák (Sluštík), 32. Suchý (Tomášek), 55. Suchý (Tomášek), 56. Stránský (Čintala) – 50. Herman (Polok, Wolf). Rozhodčí: Kubičík – Novotný, Axman. Vyloučení: 5:6, navíc Tichý (Opava) 10 minut. Bez využití.
Opava: Šafránek – Tichý, Tůma, Galvas, T. Černý, Pavelek, Vrabel – Herman, Chalupa, Wolf – Selingr, Polok, Vítek – Svoboda, L. Černý, Beneš. Trenéři: David Musial a Karel Suchánek

Jan Šimek