První zásah vstřelil novojičínský výběr už v čase 3:59, kdy Šafránek neudržel puk po ráně Málka, a domácí vedli. V závěru první třetiny dostal dvouminutový trest opavský útočník Wolf a na startu druhé části přetavil dobíhající přesilovku ve druhý gól Nového Jičína Kabeláč – 2:0.

V polovině utkání rozhodčí nařídil po faulu na Flašara trestné střílení, které domácí obránce proměnil. Následně zvedali novojičínští hráči ruce nad hlavu znovu, ale pro postavení útočícího hráče v brankovišti, nebyl gól uznán. Krátce nato však Kabeláč nabil Uhlárovi, jenž počtvrté překonal opavského gólmana Šafránka.

Slezan mohl na konci druhé dvacetiminutovky udeřit ve zhruba minutové početní výhodě pět na tři, ale nedokázal ji využít. Ve třetí části vychytal Šafránek Uhlára s Lehečkou. Poslední slovo měl ale Ižacký, jenž necelé tři minuty před koncem uzavřel skóre na hrozivých 5:0.

Další utkání čeká opavský výběr už v sobotu, kdy od 17 hodin vyzve na svém ledě Porubu.

HK Nový Jičín – HC Slezan Opava 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Málek (Škumát, Ižacký), 21. Kabeláč (Hruška, Uhlár), 27. Flašar, 35. Uhlár (Kabeláč), 58. Ižacký (Hoďa). Rozhodčí: Koziol – Rychlý, Řezáč. Vyloučení: 8:7, navíc Tichý (Opava) 10 minut. Využití: 1:0
Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, T. Černý, Mosler, Vrabel – Selingr, Polok, Vítek – Svoboda, Chalupa, Wolf – Baďura, L. Černý, Herman – Rousek. Trenéři: David Musial a Karel Suchánek