Hosty v úvodu podržel pozorný Šafránek, když si na opavské stálici vylámali zuby Gebauer s Lehečkou. Po deseti minutách se ujala přesilovková rána kapitána Měcha a Opavané trestali. Za další čtyři minuty bylo pro Novojičínské ještě hůře, když na domácí zkoprnělou defenzivu vyzrál přesnou tečí Vítek.

„Zkraje jsme se nechali uspat a dostali jsme dva blbé góly po našich individuálních chybách, které nemůžeme dělat. S tak silným soupeřem musíme být šedesát minut připraveni a všechno musí fungovat. Soupeř přes nás chodil jako nůž máslem, a to je špatné. Jak už jsme pak Opavu pustili na koně, tak to bylo těžké," kroutil po utkání hlavou novojičínský kouč Aleš Flašar.

Až v závěru třetiny probrali prořídlé publikum také domácí. Robin Gebauer si na modré čáře počíhal na přesný pas Flašara, po rychlém výpadu překonal Šafránka a snížil na rozdíl jediné trefy.

Rozdíl dvou branek mohl na začátku druhého dějství zařídit Baďura, ale Šrámek podržel svůj tým. Důležitý moment nabídl závěr druhé periody, kdy domácí nevyužili početních výhod 5 na 3. První trvala 17 vteřin a druhá, ve které vychytal vyložené šance Slováka Zetíka výtečný Šafránek, čtyřiapadesát vteřin.

Po druhé siréně si pak chtěli vše z očí do očí vyříkat právě Zetík s opavským pořízkem Tichým a rozhodčí měli co dělat, aby dali napěněné borce do klidu.

Třetí třetina už pouze dokumentovala domácí marnou snahu s výsledkem ještě něco udělat. Ve 44. minutě srazil domácí třetí zásah Poloka, čímž bylo prakticky po zápase. Skupinku hostujících fanoušků pak ještě osm minut před koncem rozveselil Wolf, bylo definitivně rozhodnuto.

V samotném závěru si ještě ne zrovna fér počínal opavský Vaněk, který ležícího Robina Gebauera ještě počastoval dvěma údery a zápas tak zakončil na trestné lavici.

„Náš výkon nebyl určitě oslnivý. Chyběla nám střelba a naše hra je unavená, ale nedivím se. Táhneme to dva a půl měsíce s patnácti lidmi a nyní se to projevuje. Uvidíme, co bude v play-off. Tam se jede na krev," řekl dále trenér novojičínského HK.

Třemi asistencemi se v utkání blýskl opavský zadák Kysela. „Odehráli jsme dobré utkání a zaslouženě ho vyhráli, a to i přesto, že jsme točili jen pět obránců. Naše hra vycházela z dobré defenzivy a od výborně chytajícího Šafránka. V posledních třech utkáních konečně produkujeme hokej, který je nám vlastní. Dostáváme se do herní pohody, což je před play-off důležité," pochvaloval si po utkání trenér vítězů David Musial.

HK Nový Jičín - HC Slezan Opava 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky: 18. R. Gebauer (P. Flašar) – 10. Měch (Kysela), 14. Vítek (Kysela, Měch), 44. Polok (Herman, Pavelek), 52. Wolf (Kysela, Chalupa). Vyloučení: 6:11. Využití: 0:1. Diváci: 250

Nový Jičín: Šrámek – Horák, Vnenk, Vašut, P. Flašar, Hruška, Žák – Mikšan, Hanák, Uhlár – R. Gebauer, Novotný, Lehečka – Mráz, Ižacký, Zetík. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm
Opava: Šafránek – Kysela, Pavelek, Tůma, Tichý, Vrábel – Měch, Černý, Vítek – Chalupa, Wolf, Baďura – Herman, Polok, Svoboda – Vaněk. Trenéři: David Musial a Karel Suchánek