Úvod utkání byl z obou stran opatrný a do první slibné příležitosti se dostal domácí Vítek, který se ocitl sám před brankou, ale Vydržel jeho střelu bekhendem vytěsnil vyrážečkou do bezpečí. V čase 12:56 ale opavské příznivce zchladil David Varga, jehož bekhendový pokus prošel Šafránkovi nešťastně mezi betony. V závěru první třetiny ještě ohrozil hostujícího gólmana Polok.

Druhá dvacetiminutovka patřila domácímu celku. Nejprve Polok zavezl kotouč do útočného pásma, předložil puk Wolfovi a ten ranou bez přípravy vyrovnal. Hned nato se odvážným průnikem prezentoval Svoboda a zakončil přesně nad lapačku Vydržela – 2:1. Opavští diktovali tempo hry a další góly na sebe nenechaly dlouho čekat.

V přesilové hře napřáhl od modré opavský obr Tichý a Slezan šel do dvoubrankového trháku. Poslední slovo ve druhém dějství měli znovu domácí. Vítkovu ránu Vydržel vyrazil jen k dojíždějícímu Rouskovi, ten vstřelil svůj první gól v opavském áčku a vyhnal Vydržela z branky – 4:1.

V kleci Valachů se tak objevil Svoboda, jenže ten hned na startu třetího dějství přišel o čisté konto, když jej po přiťuknutí Rouska prostřelil Měch a přidal pátý gól Opavy. Pak byl zahákován Rousek a rozhodčí odpískal trestné střílení. To však opavský mladík neproměnil.

V závěru ještě na útočnou modrou dostal chytrou přihrávku opavský kapitán Měch, ale svůj samostatný únik gólem nekorunoval, a skóre se tak do konce utkání už nezměnilo.

HC Slezan Opava – HC Bobři Valašské Meziříčí 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
Branky: 29. Wolf (Polok), 30. Svoboda (Polok, Tichý), 37. Tichý (Polok, Herman), 39. Rousek (Vítek, Polok), 44. Měch (Rousek) – 13. D. Varga (Martiník). Rozhodčí: Kika – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:6, navíc Vaněk (Opava) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 882
Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, Tůma, Mosler, Pavelek – Rousek, Měch, Vítek – Svoboda, Polok, Herman – Vaněk, Chalupa, Wolf. Trenéři David Musial a Karel Suchánek