Slezan nezačal vůbec dobře. Hned na začátku byl vyloučen Galvas a Poruba svou první přesilovku využila, když Vránovu ránu vyrazil Šafránek jen před sebe, kde Seidler okamžitě napálil puk do branky. Krátce nato mohl srovnat Wolf, ale neuspěl. Opavský Kocián pak nahrál Vítkovi, jenže jeho střela z dobré pozice šla těsně nad.

Tichého bomba od modré pak orazítkovala tyč domácí branky, Měch trefil masku Tihláře, ale pak své vedení mohl navýšit RT TORAX, jenže Zachar ani Krayzel si na Šafránka nepřišli. Domácí podruhé udeřili až ve 27. minutě, kdy dvojnásobnou početní výhodu proměnil důrazný Kilnar – 2:0.

Neuběhly však ani tři minuty a Opavští se dostali zpátky do zápasu. Hostující kapitán se ocitl před Tihlářem, jeho dva pokusy na překonání porubského gólmana nestačily, ale pak se ke kotouči procpal Vítek a snížil. Srovnat mohl z trestného střílení Wolf, jenže Tihlář si s jeho střelou poradil díky své mrštné lapačce. Vyrovnání přišlo na řadě až později, kdy Měch přiťukl puk Vítkovi, a ten svým druhým zásahem upravil na 2:2.

V úvodu třetího dějství Poruba sice neproměnila přesilovku, ve které byl blízko gólu Kilnar, zblízka však přestřelil. V čase 48:38 už ale domácí zvedali ruce nad hlavu potřetí. Schwarz nahrál zpoza branky Hulvovi a ten vrátil Porubě těsný náskok. Vedení ale Ostravanům dlouho nevydrželo. O 79 sekund později totiž využil chyby domácí defenzivy Wolf, obkroužil branku a zavěsil přesně k levé tyčce – 3:3.

Utkání dospělo do prodloužení, v jehož polovině inkasoval trest na pět minut a do konce utkání domácí Javín, Opava v přesilovce měla šance, ale kýžený gól nedala. Pokračovalo se tak až do nájezdů, kde výhru domácích zařídil trefou ve druhé sérii čtyřicetiletý veterán Krayzel.

HC RT TORAX Poruba – HC Slezan Opava 4:3 sn (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Seidler (Vrána, Krayzel), 27. Kilnar (Peslar, M. Slavík), 49. Hulva (Schwarz, Javín), rozhodující nájezd Krayzel – 29. Vítek (Měch), 36. Vítek (Měch), 50. Wolf. Rozhodčí: Koziol – Hanzlík, Rožánek. Vyloučení: 5:5, navíc Javín (Poruba) 5 minut a do konce utkání, Peslar (Poruba) a Tůma (Opava) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 759
Opava: Šafránek – Galvas, T. Černý, Tichý, D. Slavík, Tůma, Vrabel – Kocián, Měch, Vítek – Rousek, Chalupa, Wolf – L. Černý, Kocián, Baďura. Trenéři David Musial a Karel Suchánek

Jan Šimek

Fair play v Porubě: Vítek odvolal údajný faul

Hokejový Slezan v oslabené sestavě vydřel bod na ledě Poruby. Velký podíl na jeho zisku měl drobný útočník Opavy Jakub Vítek. Ten v utkání dvakrát skóroval a kromě toho o sobě dal vědět férovým gestem, kdy odvolal vyloučení domácího hráče Martina Bučka.

„Dostal jsem nahrávku a šlápl na puk. Vzápětí do mě jen lehce bouchl protihráč, což rozhodčí vyhodnotil jako faul. Hned jsem mu ale říkal, že to faul nebyl," popisoval inkriminovaný moment na začátku druhé třetiny Jakub Vítek. „Byl jsem okamžitě rozhodnutý, že se přiznám. Věděl jsem, že mi noha ujela na puku, což nebylo vůbec zapříčiněno hokejkou porubského hráče," vysvětlil třiadvacetiletý útočník.

Odměnou za přiznání mu byl potlesk diváků a uznání soupeře. „Porubští hráči si se mnou klepli, bylo to příjemné. Nemám vůbec rád filmování a takové věci. Když se přiznáte, je to fér a pomůžete tím hokeji," myslí si hokejista menšího vzrůstu.

„Podobnou věc jsem nedávno četl o brněnském gólmanovi. Ten přiznal gól, který rozhodčí neviděli. Neberu to jako něco zvláštního, podle mě je to správné," tvrdil Vítek. Ze strany spoluhráčů žádná výtka nepřišla. „Nic mi neříkali. Není na tom nic zvláštního, udělal by to každý," dodal.

Opavští prohrávali v Porubě o dvě branky, pak ale právě Jakub Vítek snížil. „Gól na 2:1 nás nabudil, nevzdali jsme to. Pak už to bylo padesát na padesát. Možná jsme si zasloužili i druhý bod. 
V prodloužení jsme měli přesilovku dvě minuty, vytvořili jsme si pár šancí. Škoda, ale i jeden bod je super," pokračoval aktuálně nejproduktivnější hráč Slezanu s 27 kanadskými body.

Na konci druhého dějství Vítek dokonce srovnal a na startu třetí třetiny mohl zkompletovat hattrick, ale slibnou šanci neproměnil. „Mohl jsem jet ještě dál, beci byli rozestoupení. Šlo to řešit lépe. I tak jsem moc rád za dva góly, byla to možná odměna za to, že jsem odvolal ten údajný faul," uzavřel s úsměvem Jakub Vítek.