Slezan přitom začal dobře a první gólovou šanci měl Wolf, který unikal sám na brankáře, jenže bohužel pro opavský tým minul domácí klec. Pak ale Vrána dvěma slepenými góly poslal Porubu do vedení a hostům se začalo hůře dýchat. V čase 15:35 však Tichého bombu v přesilovce vyrazil porubský gólman Tihlář jen k Lukáši Černému a ten vstřelil kontaktní gól.

Kdo čekal, že se Opava vzchopí a vrátí se do zápasu, mýlil se. V úvodu druhého dějství totiž RT TORAX přidal zásluhou Vaňka třetí gól a krátce po něm se poprvé trefil Červenka – 4:1. Tentýž hráč poté uzavřel ze strany domácích velmi povedenou druhou třetinu pátým zásahem do Šafránkovy klece.

Na začátku třetí dvacetiminutovky navíc Červenka parádní trefou pod víko zkompletoval čistý hattrick. Udeřilo i na druhé straně, kdy přihrávku Moslera zužitkoval přesnou střelou k tyči Polok a zmírnil náskok domácích na 6:2.

Od té doby však góly padaly góly jen do branky Slezanu. V 50. minutě vypálil od modré Slavík a tvrdý projektil, jehož směr změnilo několik tečí opět skončil v síti Opavy. Ta v sobotu přitahovala puky jako magnet. O necelé dvě minuty později se totiž počtvrté v utkání trefil Červenka a poslední slovo měl zadák Šindelář, který po přiťuknutí Krayzela ranou bez přípravy propálil Šafránka podeváté, a upravil skóre na hrozivých 9:2.

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Slezan Opava 9:2 (2:1, 3:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 9. Vrána (Puškár, Buček), 11. Vrána (Javín, Buček), 22. R. Vaněk (Sedlář), 24. Červenka (Vrána, Buček), 40. Červenka (Krayzel, Sedlář), 41. Červenka (Buček), 50. Slavík (Chaloupka, Zachar), 51. Červenka (Buček, Puškár), 53. Šindelář (Krayzel, R. Vaněk) – 16. L. Černý (Tichý, Polok), 42. Polok (Mosler). Rozhodčí: Kubičík – Bojda, Mikler. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 662
Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Pavelek (41. Tůma), Tichý, Vrabel, Mosler – Baďura, Měch, Vítek – L. Černý, Polok, Herman – Svoboda (41. Kocián), Chalupa, Wolf. Trenér Karel Suchánek

Jan Šimek