Opavský celek zápas odstartoval, jak nejlépe mohl a už po necelých třech minutách se dostal do vedení. Odražený puk zachytil kapitán Slezanu Měch a kotouč po jeho pumelici skončil pod horní tyčkou břeclavské klece. Zvýraznit náskok domácích mohli Vítek s Kociánem, ale ani jeden z nich v dobré pozici Klimeše nepřekonal.

Naopak krátce nato hosté ubránili oslabení, Zháňal sebral puk ve vlastní třetině, ujížděl sám na Šafránka a chladnokrevně jej prostřelil – 1:1. Opava ale nemusela ztráty náskoku dlouho litovat, protože druhá třetina se proměnila v exhibici Slezanu.

V polovině utkání nejprve proměnil početní výhodu důrazný Svoboda a vrátil domácím vedení. Neuběhly ani čtyři minuty a po nahrávce Kociána procpal puk mezi Klimešovy betony mladý opavský zadák Tomáš Černý, a když přidal čtvrtý gól Slezanu obránce Tůma, Klimeše v brance Břeclavi nahradil Šurý.

Ten ale hned na začátku třetí periody kapituloval po střele Vítka, i když nutno přiznat, že ten skóroval s velkým štěstím – 5:1. Útočný štírek Opavy se v závěru prodral do další slibné šance, jenže tu se mu proměnit nepodařilo, a tak se skóre do konce utkání již nezměnilo.

HC Slezan Opava – HC LVI Břeclav 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Branky: 3. Měch (Tůma, Vítek), 32. Svoboda (Wolf, Chalupa), 34. T. Černý (Kocián, Vítek), 37. Tůma (Měch), 42. Vítek (Kocián, Měch) – 17. Zháňal. Rozhodčí: Šutara – Rychlý, Řezáč. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0
Opava: Šafránek – Tůma, T. Černý, Slavík, Vrabel, Mosler, Pavelek – Kocián, Měch, Vítek – Svoboda, Chalupa, Wolf – Kafka, Polok, Herman. Trenéři David Musial a Karel Suchánek

Jan Šimek