Slezané nezačali dobře a už po dvou minutách mohli po chybě v rozehrávce prohrávat, ale hosté dali gól do posunuté klece, a rozhodčí tak rozpažil. Následně z rychlého brejku Lupač nabídl puk Horkému a ten jej bruslí tečoval jen těsně vedle pravé tyčky opavské branky.

Na druhé straně přiťukl Polok kotouč Vítkovi, jenže puk po jeho střele z mezikruží prosvištěl mimo hostující klec. Hráči Moravských Budějovic byli v těch chvílích aktivnější, lépe bruslili, skvěle napadali a brzy přišly další šance. Nejprve si Paták rychlou kličkou do bekhendu položil Šafránka, jenže nedokázal usměrnit puk do odkryté branky. Pak kotouč po dělovce Horkého zazvonil do spojnice opavské klece.

Do druhé části vlétli Opavští ve velkém stylu a ihned si vytvořili slušný nápor v moravskobudějovickém pásmu. Zblízka to zkoušel Wolf, gólman Šťastný puk vytěsnil jen před sebe, ale Chalupa nedokázal protlačit touš za brankovou čáru. V čase 23:55 však přišla pro Opavu studená sprcha. Po rychlé kombinaci Trojan doklepl puk do odkryté branky a hosté šli do vedení. Neuběhlo ani šest minut a Horký pod horní tyčku přidal druhý zásah vosí letky.

Slezané vrhli všechny síly do útoku a vyplatilo se. Tečovanou jedovku vyrazil Šťastný jen k Wolfovi, který propálil klubko hráčů před sebou, a domácí byli rázem na dostřel. Opava se dočkala v polovině třetího dějství. Nejdříve sice neproměnil svůj únik Svoboda, ale akce pokračovala a od modré prostřelil všechno, co mu stálo v cestě obránce Vrabel – 2:2.

Napínavý duel pokračoval až do prodloužení, ale ani to neurčilo vítěze, a tak přišla na řadu nájezdová loterie, kterou lépe zvládl tým Moravských Budějovic. Z Opavy si tak odvezl dva body. Slezan má po sobotním utkání náskok na devátou Kopřivnici dva body, desátá Břeclav je o čtyři body zpět.

Hokejový klub Opava – HC Moravské Budějovice 2005 2:3 po nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0)
Branky a rozhodčí: 35. Wolf (Galvas), 52. Vrabel (L. Černý, Svoboda) – 24. Trojan (Šťáva, Matějka), 30. Horký (Krutiš, Lupač), rozhodující nájezd Mikeš. Rozhodčí: Kašík – Šimčík, Holibka. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváků: 452
Opava: Šafránek – T. Černý, Galvas, Tichý, Tůma, Vrabel, Pavelek – Herman, Chalupa, Wolf – Selingr, Polok, Vítek – Svoboda, L. Černý, Baďura. Trenéři: David Musial a Karel Suchánek