Nový Jičín vstoupil do zápasu výborně. Už po 112 sekundách našel Mráz uličkou mezi obránci Ižackého, ten si vzal puk a svižnou střelou propálil Šafránka. Čekalo se, že Opavští svého soupeře zatlačí, ale jeho defenziva odolávala.

Naopak v 15. minutě se hosté radovali znovu. Před Šafránkem se v početní výhodě ocitl Gebauer a nadvakrát překonal opavského brankáře.

Na startu druhého dějství se Opavě podařilo vstřelit kontaktní gól. Po střele Galvase se puk putoval před brankovištěm, kde jej jako první vyšťoural Baďura a snížil. Krátce nato mohl srovnat navrátilec v opavské sestavě Lukáš Černý, jenže jeho střele z ideální pozice před brankou chyběla větší šťáva.

A tak na konci druhé dvacetiminutovky opět udeřili hosté. Chybu domácích potrestal zkušený Mikšan a vrátil Novojičínským dvoubrankový náskok – 1:3.

Slezanům se opět povedl vstup do třetiny, když v čase 44:15 proměnil přesilovku Galvas, který třaskavou bombou prostřelil Iláše. Pak ale početní výhodu využil i Nový Jičín. Před brankou si důrazně počínal Gebauer a bylo to znovu o dva góly.

Následně inkasoval dvojitý trest domácí zadák Tichý a dlouhou hostující přesilovou hru přetavil v další gól Gebauer, který tak prakticky rozhodl o osudu zápasu, a zároveň zkompletoval i svůj hattrick. Necelé tři minuty pak přidal šestý zásah do opavské klece Ižacký a upravil na konečných 2:6.

Opava touto prohrou přepustila páté místo v tabulce právě svému novojičínskému soupeři.

HC Slezan Opava – HK Nový Jičín 2:6 (0:2, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: Šafránek – Galvas, T. Černý, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler, Vrabel – Kocián, Měch, Baďura – L. Černý, Polok, Rousek – Wolf, Chalupa, Vaněk. Trenéři David Musial a Karel Suchánek. Rozhodčí: Fiala – Vengřín, Gančařík. Vyloučení: 7:6, navíc Tichý (Opava) 10 minut. Využití: 1:3
Opava: Šafránek – Galvas, T. Černý, Tůma, Tichý, Vrabel, Mosler – Baďura, Měch, J. Vítek – Svoboda, Polok, Wolf – Vaněk, Chalupa, Herman – Rousek. Trenéři David Musial a Karel Suchánek

Jan Šimek