Novojičínští hokejisté vstoupili do utkání nebojácně a hned v úvodu musel Šafránek hasit velký požár před svou brankou. Na druhé straně se snažil důrazně procpat puk za záda ex-opavského gólmana Iláše opavský štírek Vítek, ale neuspěl.

Následně měli Opavští k dispozici dvě přesilové hry v řadě, neproměnili však ani jednu a paradoxně sami inkasovali. Hostující Lehečka vybojoval v oslabení puk, předložil jej Zdeňkovi a ten po rychlém úniku otevřel skóre. Neuběhly ani čtyři minuty a bylo to 2:0 pro Nový Jičín. Tentokráte se hosté prosadili po parádní přesilovkové kombinaci, kdy Vašut zasunul puk do poloprázdné klece Slezanu. Snížit mohl Polok, jenže nedokázal poslat kotouč přes ležícího Iláše.

Opava měla parádní vstup do druhého dějství, kdy už po 26 sekundách vstřelil kontaktní gól kapitán Měch – 1:2. Od té doby domácí ovládali dění na ledě, a i když slibné příležitosti nevyužili Baďura ani Chalupa, Slezany to mrzet nemuselo, protože v čase 23:34 přetavil početní výhodu ve vyrovnávací branku Vítek. Dobře nastartovaný opavský tým ale v závěru druhé části přibrzdila trefa Lehečky, který vrátil Novojičínským vedení.

Aktivní domácí mužstvo se však do utkání znovu vrátilo, když ve 49. minutě nabil Vrabel Chalupovi a jeho parádní rána zapadla přesně k tyčce – 3:3. Pak Iláše nahradil v brance Šrámek, v brance se nestačil ani ohřát, když další přesilovku Slezanu proměnil svým druhým gólem v utkání Měch a Opava poprvé vedla. Závěr utkání si už Slezané zkušeně pohlídali a po dvou prohrách se opět dočkali vítězství.

HC Slezan Opava – HK Nový Jičín 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)
Branky: 21. Měch (Baďura), 24. Vítek (Měch), 49. Chalupa (Vrabel), 54. Měch (Baďura, Galvas) – 13. Zdeněk (Lehečka), 16. Vašut (Kacíř, Zdeněk), 36. Lehečka (Zdeněk). Rozhodčí: Koziol – Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 3:8, navíc Baďura (Opava) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 712
Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler, Vrabel – Baďura, Měch, Vítek – Černý, Polok, Herman – Svoboda, Chalupa, Wolf. Trenér Karel Suchánek

Jan Šimek