V úvodu utkání mohla jít do vedení Poruba, když po odvážném průniku vystřelil bekhendem hostující Seidler a opavský gólman Šafránek musel poprvé vážněji zasahovat. Pak dostali Ostravané k dispozici přesilovku pět na tři, kterou se jim podařilo využít. V čase 13:31 našel Vrána přihrávkou přes brankoviště Bučka a ten z ostrého úhlu poslal hosty do vedení.

Krátce nato však bylo srovnáno, když se puku ujal Wolf, posunul si jej do dobré střelecké pozice a kotouč po jeho přesné střele zápěstím skončil za zády Tihláře – 1:1. Na další gól se pak čekalo téměř celou druhou třetinu. Opava se bránila porubskému náporu, když napadající Wolf skvěle vypíchl jednomu z obránců kotouč, unikal na Tihláře se kterým si pohrál povedeným blafákem a domácí poprvé vedli.

Na startu třetí dvacetiminutovky však RT TORAX opět přidal a výsledkem bylo vyrovnání, když se povedenou ranou trefil Červenka. Slezan hrál v početní výhodě a jeden z ostravských hráčů zalehl puk v brankovišti a Měch jel trestné střílení. Klička do bekhendu ale domácímu kapitánovi štěstí nepřinesla.

Dlouho jej to však mrzet nemuselo. Opava totiž zůstala u kotouče a jen o pár desítek sekund později Wolf přiťukl touš Tichému, který od modré propálil Tihláře potřetí – 3:2. Jenže v 52. minutě od modré nahodil puk na opavskou branku Sedlář, Šafránek měl zakrytý výhled a bylo potřetí srovnáno.

Na konci utkání mohl výhru překlopit na stranu Poruby Sedlář, jenž se prezentoval drzým průnikem, ale vychytal jej Šafránek. O osudu zápasu rozhodlo až prodloužení, kde v jeho závěru trefil výhru Opavy kapitán Měch. Ten ujel sám na Tihláře a poradil si s ním povedenou forhendovou kličkou.

HC Slezan Opava – HC RT TORAX Poruba 4:3 po prodloužení (1:1, 1:0, 1:2 – 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Wolf (Herman), 39. Wolf, 46. Tichý (Wolf, Herman), 65. Měch – 14. Buček (Vrána, Peslar), 45. Červenka (Hulva, Mihal), 52. Sedlář (Chaloupka). Rozhodčí: Šutara – Jureček, Rychlý.
Vyloučení: 7:8, navíc Ovšák (Poruba) TH. Využití: 1:1
Opava: Šafránek – Galvas, T. Černý, Tichý, Tůma, Mosler, Vrabel – Kocian, Měch, Vítek – Svoboda, Polok, Herman – Baďura, Chalupa, Wolf. Trenéři David Musial a Karel Suchánek

Jan Šimek