Po bezbrankové první třetině šli do vedení Porubští, když Jáchym ve vlastním oslabení otevřel skóre. Domácí krátce nato srovnali, když se trefil Kilnar. Ten mimochodem ještě v loňském ročníku oblékal dres ostravského týmu.

Pouhých 9 sekund před koncem druhé dvacetiminutovky strhl vedení na stranu Opavy gólem z přesilovky Herman. Hostující Kaluža ale v čase 51:57 srovnal. Vítěze duelu muselo určit prodloužení, ve kterém při rozehrávce chyboval brankář Jakub Urbisch, a Illéš trefil výhru Poruby.

Slezan získal bod a minimálně do středy bude figurovat na čtvrtém místě tabulky před Hodonínem, se kterým se střetne v play-off. „Měli jsme nakročeno k dobrému výsledku. Pak jeden z našich hráčů pustil soupeře před sebe a byl z toho gól na 2:2. Jak v prodloužení chyboval Kuba, to bylo do nebe volající," mrzí opavského kouče Pavla Hulvu.

„Jinak jsem ale spokojený. Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že budeme mít proti druhé Porubě bod, bral bych to. Byl to těžký zápas, Poruba má nadupané čtyři lajny. Pokud chceme být čtvrtí, musíme vyhrávat. Máme doma Valmez a tohle utkání je potřeba zvládnout. Hodonín ale taky nemá jednoduchý los. Jede do Vsetína a Poruby," připomíná trenér Slezanu.

Hokejový klub Opava – HC RT TORAX Poruba 2011 2:3p (0:0, 2:1, 0:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Kilnar (Šindelář, Herman), 40. Herman (Pavelek) – 27. Jáchym (Zachar), 52. Kaluža (Zachar, Kafka), 64. Illéš (Slováček). Rozhodčí: Koziol – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.
HK Opava: Urbisch – Galvas, T. Černý, Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tůma – Wolf, Polok, Selingr – Kilnar, L. Černý, Vítek – Herman, Sysala, Pavelek – Fedor, Štindl, Rousek. Trenér: Pavel Hulva

Jan Šimek