Na opavském zimáku se měnilo skóre už po minutě hry. Poruba se dostala do přečíslení, Pavlačka se nakonec rozhodl zakončit a byl úspěšný.

Na další gól se čekalo až pětatřicáté minuty a znovu se z něj radovali hosté. Veterán Krayzel si najel na přihrávku od Kilnara a dával na 0:2. Zdálo se, že favorit je na koni a poslední zápas v základní části vyhraje. Jenomže o dvě minuty později Opava dobře zakombinovala a Wolf ji vrátil do zápasu.

Radost Opavských měla ale jepičí život. Krayzel se tentokrát převtělil do role nahrávače a ke skórování vybídl Vaňka – 1:3.

Čekalo se, co přinese třetí třetina. Hned v jejím úvodu se švihem od modré trefil Kysela a Slezan ožil. Šest minut před koncem normální hrací doby dostal kotouč za Tihlářova záda Lukáš Černý a bylo vyrovnáno.

V prodloužení gól nepadl a na řadu přišly nájezdy. Z porubské strany Ovšák ani Seidler neskórovali, kdežto domácí kouč vsadil na obránce a tento tah mu vyšel. Daniel Kysela i Tomáš Černý byli úspěšní.

„Se třetí třetinou jsem spokojený. Ukázala nám recept na Techniku. Pokud budeme takhle hrát, máme šanci být úspěšní," řekl trenér Opavy David Musial.

HC Slezan Opava – Poruba 4:3 sn (0:1, 1:2, 2:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 37. Wolf (Kafka, Kocián), 41. Kysela (Měch, Vítek), 54. L. Černý (Tichý, Herman), rozh. náj. Kysela – 2. Pavlačka (Vaněk, Hulva), 35. Krayzel (Kilnar, Peslar), 38. Vaněk (Krayzel). Rozhodčí: Koliba – Jureček, Rychtář. Vyloučení: 6:7
Opava: Šafránek – Pavelek, Kysela, Tuma, Tichý, Galvas, Vrabel, T. Černý, Slavík – Kocian, Měch, Vítek – Chalupa, Wolf, Kafka – Polok, Herman, L. Černý – Vaněk, Svoboda, Klapetek. Trenéři: Musial a Suchánek