Slezané začali výborně. Neuběhlo ani deset minut hry, když Vítek poslal puk na kapitána Měcha, který se švihem trefil přesně k tyči, a Opava vedla. Následně hráli domácí přesilovku, kterou už po 18 sekundách, kdy „nahrávač" Vítek oslovil Kyselu a puk po jeho ráně zápěstím prosvištěl za záda Slováka.

Opavští byli na koni a k dalšímu gólu jim pomohla dvojnásobná početní výhoda. Tu v čase 16:13 přetavil tvrdou pumelicí od modré zkušený bek Galvas ve třetí gól a poslal brankáře Slováka na střídačku. V brance jej nahradil veterán Vojtek a v závěru mohl inkasovat po střele Wolfa, jemuž puk přiťukl Vaněk, jenže prvně jmenovaný z dobré pozice klec netrefil.

Naději vykřesal pro druholigového lídra z Přerova na startu druhé dvacetiminutovky Procházka, který v přesilovce Zubrů pět na tři zakončil svižnou kombinaci na jeden dotek přesnou trefou a Šafránek poprvé kapituloval. Slezané ale jinak dění na ledě relativně v klidu kontrolovali a místy pořádně zatápěli hostující obraně.

Ve třetí třetině se Přerovští do Opavy obuli, jenže do žádné extra vyložené šance domácí svého soupeře nepustili, a když už se hosté ocitli ve slibné příležitosti, narazili na gólmanskou hráz s označením Šafránek. Ten už za svá záda nepustil jediný puk, a Slezané tak urvali velmi cenné tři body nad vedoucím týmem druhé ligy.

HC Slezan Opava – HC Zubr Přerov 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)
Branky: 10. Měch (Vítek, Kysela), 14. Kysela (Vítek, Měch), 17. Galvas (Kysela) – 25. Procházka (Šebek, Kudělka). Rozhodčí: Šutara – Rožánek, Vengřín. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. Diváci: 789
Opava: Šafránek – Kysela, Gavlas, Tůma, Tichý, Vrabel, Mosler, Pavelek, Slavík – Rousek, Měch, Vítek – Svoboda, Polok, Herman – Wolf, Chalupa, Vaněk. Trenéři David Musial a Karel Suchánek