Rozjezd zápasu byl zpomalen dvěma tresty, ale poté začalo tempo hry nabírat na obrátkách. Do vedení se dostali domácí, když v čase 11:07 vystřelil od modré zadák Mosler, jeho dělový projektil šikovně tečoval Chalupa, a Novák se mohl jen ohlédnout.

Uběhly sotva čtyři minuty a bylo vyrovnáno. Pargáč vyslal do sóla Brzobohatého, který svůj únik zakončil přesnou trefou do skulinky mezi betony Šafránka – 1:1. Hrál se vyrovnaný hokej a v polovině utkání mohli jít hosté dokonce do vedení, jenže Stehlíkova rána z ostrého úhlu zazvonila jen na tyč domácí klece.

Na druhé straně kapitán Měch parádně našel Rouska, ale jeho ránu si pohlídal brněnský gólman Novák. Krátce nato už Opavští zvedali ruce nad hlavu. Měch přiťukl kotouč Tůmovi, ten se trefil přesně k tyči, a vrátil Slezanu těsný náskok. Za okamžik jej mohl navýšit Herman, jenže střelou z dobré pozice nedokázal propálit Nováka.

V polovině třetího dějství Slezané odskočili Technice na rozdíl dvou gólů. Polok společně s Hermanem ujížděli dva na jednoho, Polok chtěl přihrát svému parťákovi, jenže jeho nahrávku zastavil brněnský obránce. Puk se však vrátil na hůl Poloka, jenž zblízka potřetí překonal Nováka.

Pak si hosté zahráli dvě přesilovky v řadě, ale výborně pracující obrana Opavy v čele s gólmanem Šafránkem nedovolila Brňanům skórovat. Až třetí početní výhodu v závěru utkání podpořenou hrou bez brankáře dokázal zužitkovat hostující Brzobohatý a snížil. Vyrovnat však už hosté nestihli.

HC Slezan Opava – VSK Technika Brno 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Chalupa (Mosler, Vrabel), 34. Tůma (Měch, Vítek), 50. Polok (Herman) – 16. Brzobohatý (Pargáč), 59. Brzobohatý. Rozhodčí: Krenželok – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1
Opava: Šafránek – Galvas, T. Černý, Tůma, Tichý, Vrabel, Mosler – Baďura, Měch, J. Vítek – Svoboda, Polok, Wolf – Vaněk, Chalupa, Herman – Rousek. Trenéři David Musial a Karel Suchánek

Jan Šimek