Opavští začali aktivně a už po necelých čtyřech minutách šli do vedení, když po přiťuknutí Baďury otevřel skóre mladík Rousek.

Slezan pokračoval v útočném snažení, ale další šance nevyužil. Technika nestíhala a mohla být ráda, že neinkasovala další gól. V závěru první části však mohl vyrovnat Jurča, jeho teč ale prolétla jen těsně vedle opavské klece.

Na startu druhé třetiny měl k dispozici zkrácenou přesilovku pět na tři, jenže ji nabouralo vyloučení Vítka. Slezané si přesto vypracovali tutovou šanci, Selingrovu bombu bez přípravy však Novák neuvěřitelně vytěsnil do rohu kluziště.

Brněnský výběr se oproti úvodní dvacetiminutovce zlepšil a začal pořádně hrozit. V polovině utkání se navíc dočkal vyrovnání, které zařídil přesnou trefou k tyčce Piskoř. Vrátit Opavě náskok mohl v závěru druhé části Wolf, jenže z mezikruží vypálil jen vedle branky Techniky.

V polovině třetí třetiny pak Opavským pořádně zatrnulo. Šafránek vyrazil puk jen před sebe a Galvas si jej málem srazil do sítě. Následně se Slezané dostali znovu do vedení, když Vítek naservíroval puk Polokovi, jenž z první parádně pověsil puk pod horní tyčku, a Opava zhruba pět minut před koncem třetí části vedla.

Radost však domácímu mužstvu nevydržela dlouho, protože krátce nato Havířovu střelu Šafránek neudržel ve své moci a Jurča pohotově dorazil puk za jeho záda – 2:2.

Vítěze utkání neurčilo ani prodloužení, a tak jej musely rozseknout nájezdy. V nich se do brněnské branky postavil čerstvý gólman Jekel. Rozstřel se táhl až do sedmé série, ve které zařídil vítězství Techniky Brzobohatý.

Hokejový klub Opava – VSK Technika Brno 2:3 po nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Rousek (Baďura), 55. Polok (Vítek) – 28. Piskoř (Habrovec), 57. Jurča (Havíř), rozhodující nájezd M. Brzbohatý. Rozhodčí: Kubičík – Ganger, Konvička. Vyloučení: 9:6, navíc Selingr (Opava) 10 minut. Využití: 0:1