Opavští vstoupili do utkání aktivně, první slibnou příležitost si však paradoxně vytvořili hosté, kdy Kadlec ujel domácí obraně a bekhendem jen těsně minul Šafránkovu klec. Hned vzápětí od modré vypálil Tomáš Černý, před brankou dorážel Chalupa, ale jeho zakončení zlikvidoval brankář Jekel.

Slezan pomalu začal utahovat šrouby. Vítek si vyměnil puk s Hermanem, ale prvně jmenovaný před poloprázdnou brankou v ideální pozici promáchl. Aktivní Vítek to pak zkusil z otočky, jenže Jekel puk vytěsnil a zpacifikoval i doklepnutí Hermana. Krátce nato zase trefil boční konstrukci branky Wolf.

Aktivně hrající opavský výběr pokračoval ve vytváření šancí. Tu zřejmě největší spálil v 11. minutě Polok, jemuž puk do mezikruží přiťukl Herman, a opavský centr bez přípravy vystřelil těsně vedle pravé tyčky.

Na startu druhého dějství mohla jít do vedení Technika, jenže dělovku Navrátila vytěsnil do bezpečí opavský gólman Šafránek. V početní výhodě pak zahrozila Opava. Kyselovu střelu od modré Jekel vyrazil k Chalupovi a poradil si i s jeho dorážkou.

Slezané se dočkali v čase 36:05, kdy kotouč po bombě Galvase tečoval před brankou Kocián a Jekel poprvé inkasoval – 1:0. V závěru druhé třetiny už Brněnští radostně zvedali ruce nahoru, ale gólu docílili až po zvuku sirény.

Začátek třetí části se však povedl opavskému týmu, jehož náskok zdvojnásobil dělovkou z dálky obránce Kysela. O chvíli později však rozhodčí nechal po dvou ostrých zákrocích na opavské hráče pokračovat hru, tým vysokoškoláků se dostal dopředu a po skrumáži před Šafránkem se nadvakrát prosadil Michal Brzobohatý – 2:1.

Slezan po inkasované brance zavelel do útoku a po přihrávce na útočnou modrou unikal sám na Jekela Chalupa. Ten vsadil vše na razanci, napřáhl se až ke světlům, ale jeho bombu brněnský brankář výtečně zastavil. V závěru hrálo Brno přesilovku podpořenou o hru bez brankáře a v čase 58:54 se mu podařilo vyrovnat, když ránu Bustina tečoval v nepřehledné situaci před brankou Benýšek a Šafránek se zakrytým výhledem nemohl dělat nic.

Úvod prodloužení zpestřila po dalším sporném verdiktu rozhodčího show rozezleného Josefa Tichého, který napadl několik brněnských hráčů, a vedle dvou menších inkasoval i trest do konce utkání. Oslabení Opava přežila a v závěru z početní výhody sama udeřila, když Chalupa procpal puk do branky, a zařídil opavskou výhru v poměru 3:2.

Už ve středu od 18 hodin hostí opavský Slezan na svém ledě rivala z Karviné.

HC Slezan Opava – VSK Technika Brno 3:2p (0:0, 1:0, 1:2 – 1:0)
Branky a nahrávky: 37. Kocián (Galvas), 41. Kysela (Wolf), 65. Chalupa (Wolf, T. Černý) – 45. M. Brzobohatý (Kadlec, Stehlík), 59. Benýšek (Bustin, Havíř). Rozhodčí: Kubičík – Rychlý, Řezáč. Vyloučení: 7:7, navíc Tichý (Opava) do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 594
Opava: Šafránek – Tichý, Mosler, Kysela, T. Černý, Vrabel, Galvas – Herman, Polok, Vítek – Svoboda, Chalupa, Wolf – L. Černý, Kocián, Rousek – Baďura. Trenéři: David Musial a Karel Suchánek

Jan Šimek