Slezan začal aktivně a hned na startu utkání mohl nenápadným nahozením otevřít skóre opavský obránce Kysela, jenže mířil těsně vedle levé tyčky. Krátce nato se do první slibné šance dostali Valaši. Opavští chybovali v rozehrávce, puku se zmocnil Kolařík a jeho rychlou střelu švihem skvělým zákrokem lapačkou zastavil domácí gólman Šafránek.

Pak Slezané se štěstím přežili dvojnásobnou přesilovku Vsetína, která trvala 22 sekund. V pokračující klasické početní výhodě byl nejblíž gólu Dvořák, jenž se z nemožného úhlu snažil zamést puk do opavské klece. Kotouč proletěl za zády Šafránka celou šířkou brankové čáry, ale v brance neskočil.

Následně však Valaši dvakrát rychle udeřili. V čase 16:56 zachytil Nedbálek, okamžitě vypálil a trefil se přesně mezi betony Šafránka – 1:0. O 26 sekund později pak přidal druhý zásah Vsetína Dvořák.

Na startu druhého dějství ale Opava díky trefě Tůmy od modré vstřelila kontaktní gól. V polovině utkání pak Kolařík nevyužil trestné střílení a chvilku nato domácí srovnali skóre, když Selingr zavezl puk do útočné třetiny, parádní střelou z takřka nulového úhlu zavěsil pod horní tyčku a bylo vyrovnáno.

Pak ale jeden z domácích špatně rozehrál, namazal puk Ondráčkovi a ten chladnokrevně prostřelil Šafránka. Hned na začátku třetí třetiny navíc Vsetín odskočil na rozdíl dvou branek, když Dvořák v přečíslení předložil puk Kolaříkovi, jenž prostřelil Šafránka. Poté tečoval nahození Tesaříka Daněk a bylo hotovo – 2:5.

Opavští v závěru už jen díky trefě Poloka v přesilovce podpořené hrou bez brankáře snížili na 3:5.

Další zápas čeká opavský Slezan už ve středu od 18 hodin na ledě brněnské Techniky.

HC Slezan Opava – VHK Vsetín 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 22. Tůma (Baďura), 36. Selingr (J. Vítek), 57. Polok (Tichý, Galvas) – 17. Nedbálek (Vaněk, Zúbek), 18. Dvořák (Kolařík, Slováček), 40. Ondráček, 45. Kolařík (Dvořák, Slováček), 53. Daněk (Tesařík). Rozhodčí: Kubičík – Rychlý, Řezáč. Vyloučení: 7:7, navíc Kysela (Opava) 10 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváků: 456
Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, T. Černý, Tůma, Mosler – Selingr, Polok, J. Vítek – Svoboda, Chalupa, Wolf – Baďura, L. Černý, Herman. Trenéři: David Musial a Karel Suchánek