Opavský tým vstoupil do zápasu, jak nejlépe mohl a po 72 sekundách šel do vedení. Před brněnskou brankou zůstal volný Vítek a nadvakrát doklepl puk za záda Jekela – 0:1. Vzápětí z mezikruží poslal puk těsně vedle domácí klece Chalupa. Na druhé straně Jurču skvěle vychytal Šafránek.

Slezané tlačili, blízko druhé branky byl po Polokově přihrávce Vítek, jenže jeho bekhendové zakončení se mezi tyče nevešlo. Pak neuspěli Piskoř ani Jurča a na startu druhého dějství nepropálil Jekela opavský útočník Chalupa.

Krátce nato navíc Piskoř zblízka procpal kotouč do opavské branky, o chvíli později využil přesilovku domácích Bustin a Technika strhla vedení na svou stranu. Únik Lukáše Černého po pravém křídle vyrovnávací brankou neskončil a na opačné straně trefil Michal Brzobohatý tyčku.

Tentýž hráč se však prosadil v úvodu třetí dvacetiminutovky a poslal brněnský celek do dvoubrankového trháku – 3:1. Opavské naděje na čtvrtfinále začaly být mizivé a ke dnu je poslaly dvě slepené branky Čtvrtníčka s Bustinem. Slezané nakonec v Brně prohráli 1:5 a sen o play-off se rozplynul.

Opavští hokejisté tak mají s největší pravděpodobností po sezoně. Podle neoficiálních informací mnoha na sobě nezávislých zdrojů by se totiž mělo druholigové play-out zrušit. Definitivní rozhodnutí by mělo padnout v pondělí.

VSK Technika Brno – Hokejový klub Opava 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 24. Piskoř (Kadlec, Látal), 28. Bustin (Čtvrtníček, Stehlík), 46. M. Brzobohatý (Havíř), 54. Čtvrtníček (Strýček, Bustin), 55. Bustin (Stehlík) – 2. Vítek (Polok). Rozhodčí: Held – Vožda, Lainka. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváků: 99.
Opava: Šafránek – Galvas, Vrabel, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler – Svoboda, Chalupa, Wolf – Selingr, Polok, Vítek – L. Černý, Rousek, Štindl. Trenéři: David Musial a Karel Suchánek

Jan Šimek