Opava začala aktivně a od úvodních minut zaměstnávala domácí obranu. V čase 10:26 se Slezané poprvé dočkali. Vítek předal kotouč rozjetému Kociánovi a puk po jeho ráně švihem zaplul přesně k tyči.

Následně mohli Opavští své vedení navýšit, ale proti byl domácí gólman Smolka. Ten kryl i hostující přečíslení, kdy lapačkou zlikvidoval dělovku Poloka. Slezan dění na ledě zcela ovládal a krátce před koncem první třetiny mohl skórovat Vítek. Velkou příležitost ale neproměnil.

Na začátku druhé dvacetiminutovky putoval na trestnou lavici Polok a Bobři početní výhodu přetavili ve vyrovnávací gól. Šimek posunul puk Kundrátkovi, ten parádní přihrávkou našel volného Valentíka, který srovnal na 1:1. Tempo hry poněkud opadlo, ale Opava si krátce nato vzala vedení zpátky.

Mosler nahodil puk na branku, u které stál připravený Chalupa a povedenou tečí poslal kotouč za záda Smolky. Ve 38. minutě vyhrál Polok vhazování, puk se dostal na modrou k Tichému, který do něj práskl a Slezané šli do dvoubrankového trháku – 1:3.

Valašské Meziříčí se do zápasu dostalo zpátky, když Martin Varga objevil nehlídaného Škumáta, ten se prosadil povedenou trefou pod horní tyčku a snížil na rozdíl jediné branky. Domácí s přibývajícími minutami Opavu zatlačili, skvělého Šafránka v opavské kleci ale nedokázali překonat. Vyprávět by o tom mohl třeba Sprušil. Slezan tak udržel těsný náskok až do konce a z Valašska veze tři body.

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Slezan Opava 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 24. Valentík (Kundrátek, Šimek), 43. Škumát (Mar. Varga) – 11. Kocián (Vítek, Měch), 32. Chalupa (Mosler, Wolf), 38. Tichý (Polok). Rozhodčí: Fiedler – Novák, Smilek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0.
Opava: Šafránek – Galvas, Kysela, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler – Kocián, Měch, Vítek – Svoboda, Polok, Herman – L. Černý, Chalupa, Wolf. Trenéři David Musial a Karel Suchánek