Úvodní branku sobotního duelu obstaral po deseti minutách hry domácí David Vítek. Ten otevřel skóre po přihrávce Daniela Vaňka, když se z mezikruží trefil chladnokrevně pod víko a využil vsetínskou přesilovku.

Na startu druhé dvacetiminutovky mohlo být Slezanu ještě hůře. Opavským hlídačům ujel ruský expres ve vsetínských barvách Alexejev, ale výtečného Šafránka v hostující kleci nepřekonal.

V polovině utkání se Opavě podařilo srovnat, konkrétně v čase 33:46, kdy početní výhodu proměnil Tomáš Černý po chytré přihrávce kapitána Měcha, a poprvé skóroval za opavské áčko. Valachům málem vrátil vedení Ondráček, jenže v závěru druhé části zazvonil na tyčku hostující klece.

Domácí si vzali vedení zpět na začátku třetí třetiny. Krátce po konci Svobodova trestu to zkusil Ondráček a se štěstím propálil Šafránka – 2:1. Uběhly sotva dvě minuty a bylo podruhé vyrovnáno, při hře čtyři na čtyři se totiž prosadil Herman.

Když už se zdálo, že půjde zápas do prodloužení, vystřelil Haloda z ostrého úhlu, letící projektil ještě stihl tečovat Kolařík a Šafránek lovil puk z branky potřetí. Opava to v závěru zkusila v power-play, ale srovnat nedokázala, a z Lapače se vrací podruhé v sezoně bez bodu.

VHK Vsetín – HC Slezan Opava 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: 10. D. Vítek (D. Vaněk, Ambruz), 47. Ondráček (Nedbálek, Zúbek), 59. Kolařík (Haloda, Zúbek) – 34. Černý (J. Vítek, Polok), 49. Herman (Tůma). Rozhodčí: Kika – Wesley, Švarc. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1.
Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, Tůma, T. Černý, Mosler, Vrabel – Baďura, Měch, J. Vítek – Svoboda, Polok, Herman – F. Vaněk, Chalupa, Wolf – Rousek. Trenéři David Musial a Karel Suchánek