Opavští nezačali optimálně a už v čase 4:04 prohrávali, když domácí využili zásluhou Dvořáka přesilovku a šli do vedení. V závěru první části pak Abdul zpoza branky předložil puk Hrazdirovi a bylo to 2:0.

Na startu druhé třetiny se však Slezané vrátili do zápasu, když Jakub Vítek obkroužil vsetínskou klec a zametl kotouč do branky. Pak ale Dvořák s Vávrou dodali dvěma góly Valachům klid. Za Opavu kontroval zkušený Selingr, jenže Vsetín přidal další dva zásahy a po druhé části vedl 6:2.

Ve třetí dvacetiminutovce přidal sedmou trefu domácího výběru Daněk, pak střelou mezi betony Hromady skóroval Svoboda, ale s rychlou odpovědí přispěchal Kajaba. Poslední slovo měl opavský útočník Wolf, jenž se minutu před koncem prosadil bekhendem a upravil na konečných 8:4.

Slezan má teď před sebou dva důležité domácí zápasy. Ve středu od 18 hodin na svém ledě vyzve brněnskou Techniku, v sobotu se pak o hodinu dřív střetne s Karvinou.

VHK Vsetín – Hokejový klub Opava 8:4 (2:0, 4:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 5. Dvořák (Nedbálek), 16. Hrazdira (Abdul), 25. Dvořák (D. Vítek, Nedbálek), 26. Vávra (Žák), 28. Zúbek (Kolařík, Vaněk), 33. D. Vítek (Dvořák), 47. Daněk (Vávra), 52. Kajaba (Vávra) – 22. J. Vítek (Polok), 26. Selingr (Polok, J. Vítek), 49. Svoboda (Wolf), 59. Wolf (Svoboda). Rozhodčí: Fiedler – Novák, Rožánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváků: 1503
Opava: Šafránek – T. Černý, Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler, Vrabel – Baďura, Chalupa, Wolf – Vítek, Polok, Selingr – Svoboda, L. Černý, Herman. Trenéři: David Musial a Karel Suchánek