Účastníkovi nejvyšší soutěže nevyšel vstup do sezony a proto sáhl ke změně trenéra. Doboš nejde do neznámého prostředí, v osvětimské Unii už v minulosti působil.

„Zatím jsme domluveni na spolupráci do konce sezony. Uvidíme, jak to bude vypadat, protože Osvětim na tom není moc dobře. Bude zapotřebí tým zvednout hlavně po psychické stránce," řekl Josef Doboš.

Opavský rodák nad podpisem kontraktu dlouho neváhal. „Dostal jsem nabídku, která se neodmítá. Přece jen jde o klub z polské extraligy, je to pro mě výzva. Měl jsem chvilku na rozmyšlenou a v úterý se byl v Osvětimi podívat. Působil jsem tam před čtyřmi lety a polovinu kluků z mančaftu znám.

K výrazným změnám v kádru asi nedojde, takže se budu snažit mužstvo dobře nachystat, aby šlapalo. Časem uvidíme, jestli to půjde k lepšímu. Pokud ne, třeba se za dva měsíce vrátím zpátky," pousmál se třiapadesátiletý trenér.

Tomu se od rozdělané práce v opavském Slezanu neodcházelo lehce. „Kluků je mi líto, protože vím, že jsou pracovití. Prožili jsme spolu za ten rok a půl pěkné věci. Rozhodl jsem se ale pro extraligu, kde ještě můžu něco dokázat.

Dost možná je to pro mě poslední zahraniční štace, pak se můžu vrátit domů," dodal na závěr Doboš.

Jeho nástupce se nyní v Opavě hledá.

Jan Šimek