Západočeši využili čtyři přesilovky a odvezli si ze Slezska velmi cenné vítězství.

„Dobře víme, že Plzeň má výborné přesilovky a my jim jich tolik nabídneme,“ zlobil se trenér Opavy Karel Suchánek. „Zbytečné fauly v útočném pásmu, vyhozený kotouč, to všechno hrálo Plzni do karet,“ pokračoval opavský kouč.

Za stavu 0:2 Opavští snížili na 1:2. „Jenomže dalšími oslabeními jsme postavili Plzeň na nohy,“ řekl dále Suchánek. I přesto, že Slezan prohrál první zápas série hrané na dva vítězné duely, věří kouč, že jeho mužstvo má šanci postoupit.

„Odehráli jsme bojovný zápas. Při hře 5 na 5 jsme byli i lepším týmem, vždyť soupeře jsme i přestříleli. V odvetě musíme hrát disciplinovaněji. Více by měli být cítit na ledě starší hráči jako Mlýnek, Blaga, Gulda nebo Plánovský. Ti jsou schopni rozhodovat zápasy. Věřím, že o postup se porveme,“ zdůraznil Karel Suchánek. Odveta je na programu v pátek, případný třetí zápas v sobotu.

Slezan Opava - Lasselsberger Plzeň 2:5 (0:2, 2:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Vitásek (Vlašánek, Herman), 40. Vítek (Koschatský, Trenčan) – 8. Lev (Jeřábek, Pitule), 10. Straka (Hošťálek, Sullmann), 30. Lev (Pitule, Jeřábek), 31. Culek (Jonák, Roušal), 40. Lev (Sullmann, Straka). Vyloučení: 6:10, navíc Plánovský (OPA) – Zeman, Hošťálek (PLZ) všichni 10 min. OT. Využití: 0:4. Diváci: 200
Opava: Trenčan – Žídek, Kysela, Vitásek, Gulda, Plánovský, Martínek, Dohnal, Kukla – Blaga, Čavrk, Herman, Vítek, Koschatský, Vlašánek, Mach, Božilov, Džemla, Mlýnek

Ondřej Vitásek: musíme hlavně se vyvarovat zbytečných faulů

Opavskému Slezanu první zápas juniorského play off extraligy nevyšel. Nic na tom nezměnil ani autor jednoho ze dvou gólů domácích Ondřej Vitásek. Ačkoliv domácí hráči byli dostatečně motivováni, brzy po vlastních chybách prohrávali.

Příčiny neúspěchu hledal ihned po zápase domácí obránce Ondřej Vitásek.

„Řekli jsme si, že chceme hrát čistě, jednoduše, bez vyloučení a paradoxně v úvodu jsme zbytečně několikrát faulovali,“ říká. „Hráli jsme dokonce ve třech a kromě páté branky jsme dostali všechny góly v početním oslabení. To se nesmí stávat, soupeř je dokázal využít, dal nám v nich lekci. Dalším naším nedostatkem byly už zmíněné fauly, těžko se hraje ve třech proti takovému soupeři.

Z toho důvodu jsme inkasovali dost branek a pak se mi zdálo, jako kdybychom nevěděli, co hrát. I když jsme dali kontaktní gól, tak nám zase utekli,“rozebírá hlavní příčiny středeční porážky Ondra. Ve 27. minutě to byl právě zadák zadních řad, který dal domácím naději na zvrat v utkání, když snížil skóre na 1:2.

„Radek Vlašánek mi puk krásně přihrál a pak už to bylo lehké, takovou branku by snad dal každý z té pozice. Jen mě mrzí, že nám ta branka víc nepomohla. Je to play off a chtěli jsme moc vyhrát.“

Loni opavské mužstvo vyřadila právě ostudným způsobem Plzeň, a i proto chtěli „křivdu“ domácí hráči z loňska napravit.

„Minulý rok jsme je chtěli porazit, dorostenci s nimi taky vlastně prohráli loni ve finále, takže každý podle mě měl motivaci. Jenomže kvůli našim chybám jsme dneska zase nedovedli zápas do vítězného konce,“ ohlíží se Vitásek.

V závěru už nefungoval ani útok, ani obrana. Ta mnohdy nečinně přihlížela, jak lehce se hosté dostávají až před Trenčana. Nebýt jeho, mohl být rozdíl ve výsledku ještě vyšší.

„Oni se zatáhli a čekali jenom na brejky. To je pochopitelné, protože takové zkušené mužstvo si to dokáže pohlídat a nebude se hnát bezhlavě do útoku. V příštím zápase u nich se musíme zlepšit a klíčové bude vyvarovat se zbytečných faulů,“ upozorňuje střelec branky Ondřej Vitásek.

(maku)