Slezan nasadil od prvních minut pekelné tempo. Už po třech minutách hry uklidil odražený puk do sítě Budějovic Slanina. Chvíli na to měli domácí možnost přesilové hry. Puk se od Mlýnka dostal k Hermanovi a ten ranou pod víko nedal gólmanovi šanci – 2:0.

Opava byla při chuti, což dokumentovala další přesilovka a v ní branka Ondry Wittka, který se prosadil střelou z mezikruhů. Poslední slovo si pak v první třetině vzal Žídek, jenž rovněž ranou v početní výhodě upravil již na 4:0.

Druhá třetina se rovněž nesla ve znamení opavské převahy, nicméně branka padla pouze jedna, když do listiny střelců zapsal také Michal Mlýnek. To byla také poslední branka celého střetnutí, ve třetí dvacetiminutovce se skóre totiž již neměnilo.

„Jsem maximálně spokojený,“ liboval si po zápase opavský trenér Karel Suchánek. „V první třetině nám tam spadlo téměř vše, na co jsme sáhli. Bohužel v dalším průběhu jsme již tak produktivní nebyli. Každopádně to bylo ale dnes z naší strany hodně povedené utkání,“ řekl ještě Suchánek.

Slezan Opava - České Budějovice 5:0 (4:0, 1:0, 0:0)
Branky: 3. Slanina (Novák), 9. Herman (Mlýnek, Vitásek), 15. Wittek (Dufek), 18. Žídek (Mosler), 31. Mlýnek (Herman). Vyloučení: 7:10. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 50.
Slezan Opava: Machovský - Faksa, Plánovký, Kysela, Dufek, Rýpar, Vitásek, Mosler, Žídek, Kukla, Vaněk, Trčka, Herman, Novák, Vitek, Baďura, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek.