Na začátku dubna tak Opava změří síly s domácí Kometou Brno či dvěma pražskými velkokluby Spartou a Slavií. Účast na turnaji si mladí Slezané vybojovali díky skvělým výkonům v krajské žákovské lize šestých tříd, kterou opanovali s náskokem čtyř bodů nad úhlavními konkurenty, třineckými Oceláři.

Jinak ale neměli v soutěži prakticky žádnou konkurenci a válcovali jednoho soupeře za druhým. „Je to velký úspěch. Šestá třída podávala celou sezonu vyrovnané výkony a zasloužila si vyhrát. Vždyť za celý rok prohrála jen tři utkání. Také kádr byl vyrovnaný, hlavně první dvě pětky, ale i další hráči si leccos odehráli.

Kdybych měl jmenovat, tak hlavními oporami byli Filip Hadamczik, Marcel Kunc, Tadeáš Vícha či ročníkově mladší Jan Vojtovič a Adam Beránek. Kluci podávali opravdu dobré výkony, přitom před sezonou jsme vůbec nepočítali s tím, že bychom mohli skončit na prvním místě, ale nyní jsme maximálně spokojení,“ uvedl trenér úspěšných šesťáků Jaroslav Plánovský.

Zajímavostí je, že za šestou třídu nastupuje také jedna zástupkyně něžného pohlaví Klára Hymlarová, a dokonce táhne tým opavských mladíků jako kapitánka. „Měla by hrát v osmé třídě, ale rodiče se o ni báli, protože hokej mezi osmáky už je hodně vyspělý, takže ji nechali v šesté třídě. Holky totiž mohou hrát v kategorii i dva roky mladších kluků.

Musím však říci, že Klárka je velice šikovná a funguje jako správná kapitánka mého mužstva,“ dodal s úsměvem kouč Plánovský.

Opavští šesťáci si zahrají na mistrovství republiky.

HC Slezan Opava, 6. třída. Brankáři: Martin Gilík a Denis Fichna, obránci: Klára Hymlarová, Marek Červenka, Filip Hadamczik, Lukáš Kroček, Marcel Kunc, Marek Těžký, Jan Thiel, Vojtěch Tuček, útočníci: Jiří Hudečka, Jan Krawiecz, Stanislav Matuška, Adam Peterek, Tadeáš Vícha, Dominik Věntus, Adam Beránek a Jan Vojtovič. Trenér týmu Jaroslav Plánovský, asistent trenéra Marek Harazim a vedoucí mužstva Jan Vojtovič.

Jan Šimek