Opava od prvních minut určovala tempo hry. Hráči Techniky se před Iláše dostávali jen sporadicky. To hostující gólman Novák si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. Jeho kouzlo působilo do dvanácté minuty.

Kanonýra Glabazňu našel přesnou nahrávkou mladý Vitásek. Nejproduktivnější hráč Slezanu mířil přesně pod víko – 1:0.

Opava nadále zasypávala hostujícího brankáře přísunem střel, gól ovšem v první dvacetiminutovce již nepadl. I druhou periodu režíroval výběr trenéra Karla Suchánka. Skóre mohl pohnout Grofek, jenomže jistý gól mu z hokejky sebral pohotovým zákrokem Novák.

Pět minut před koncem prostřední části se stadion přece jen dočkal. Od mantinelu vyslal pozdrav Novákovi Tichý a brankář Techniky zaregistroval puk až v síti. Závěrečná třetina hned ve své třetí minutě přinesla další změnu skóre. Mezi Novákovými betony našel skulinu Tomáš Měch – 3:0.

Definitivní hřebíček do hostující rakve zabil sedm minut před koncem zápasu Radek Tůma a upravil na konečných 4:0.

„Výsledek vypadá sice jednoznačně, ale až tak jednoduchý zápas to zase nebyl,“ přiznal trenér Karel Suchánek. „Měli jsme problémy se sestavou. Kvůli zdravotním problémům nám vypadli před zápasem ze sestavy Měkýš s Kovalovským,“ pokračoval opavský trenér.

Slezan nakonec zápas zvládl na výbornou. „Sice se nehrál bůhví jak pohledný hokej, ale my máme vítězství, což nás může těšit. Nyní nás čeká derby v Novém Jičíně, na které se musíme dobře připravit,“ podotkl Karel Suchánek.

HC Slezan Opava - VSK Technika Blansko 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Glabazňa (Vitásek, Tichý), 35. Tichý (Měch), 43. Měch (Tichý), 53. Tůma (Měch, Tichý). Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. Diváci: 250.
HC Slezan Opava: Iláš – Kukol, Tichý, Plánovský, Žídek, Kysela, Vitásek – Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Suchánek, Tůma, Glabazňa, Chalupa, Verlič, Kříž

Roman Brhel

„Konečně,“ ulevil si Pepa Tichý

Opavští hokejisté po dlouhé době prolomili prokletí domácího stadionu a na vlastním ledě získali tři body za výhru v řádné hrací době. Velikou měrou se na tomto činu podílel i urostlý bek Josef Tichý, který v zápase zaznamenal čtyři kanadské body.

Nekonečná série konečně prolomena. Přesně tohle si mohou po výhře nad Blanskem říct opavští fanoušci. Ti na výhru svých miláčků v normální hrací době čekali několik týdnů, ale až po dlouhatánském půstu se mohli radovat.

„Pocity jsou výborné. Tahle série trvala opravdu dlouho. Už proti Valmezu jsme ji chtěli prolomit, ale povedlo se to až teď,“ říká na úvod domácí bek.

„Na Blansko jsme chtěli vletět, ale zároveň jsme museli myslet na zadní vrátka. Právě to se nám totiž stalo v mnoha zápasech osudným. Trenér nám říkal, ať hlavně opět neinkasujeme jako první, neboť se nám dotahovat skóre příliš nedaří,“ odtajňuje recept na překonání nedělního protivníka obránce s číslem 2 na dresu.

Pepa Tichý nerozbíjel v neděli jen útoky soupeře, ale velkou měrou se podílel i na vstřelených brankách Slezanu. Jednu dokonce vstřelil a na další tři nahrál. „Při tom gólu jsem se snažil hlavně trefit bránu. Asistence pramenily ze střel, které jejich gólman vyrazil a spoluhráči pak již jen puk dotlačili do branky,“ popisuje své kanadské body zřejmě klíčový hráč nedělního duelu.

I přes lví podíl na výhře ovšem Pepa Tichý roli nejlepšího hráče odmítá. „Připsal jsem si sice body, ale dnes jsme zahráli dobře jako celek. Nesmím opomenout ani gólmana, který dnes podal opravdu vynikající výkon,“ konstatuje skromně opavský obránce.

Příští utkání sehraje Slezan na ledě Nového Jičína. S jakým cílem jdou Opavští do tohoto duelu podle urostlého opavského beka? „Pokud zahrajeme tak dobře jako dneska, tak určitě budeme mít šanci uspět. Velmi důležité bude opět dát první branku, neboť ta nám hodně přidá na sebevědomí.

Osobně doufám, že bychom si mohli odtud odvést všechny tři body,“ dodává na závěr optimisticky Josef Tichý.

Daniel Bartonec