HOKEJ: Opava - Hodonín 5:9

Opava /FOTOGALERIE/ - Pořádnou lekci dostali v nedělním zápase před domácím publikem opavští hokejisté. Jejich obrana byla dokonale prostupná a Hodonín toho dokázal náležitě využít, Slezanům na vlastním ledě uštědřil solidní debakl.

28.9.2009

HC Slezan Opava - SHK Hodonín 5:9Foto: DENÍK / František Géla

O tom, že Drtičům to letos na ledě soupeřů jde, ukázala již první třetina. Již ve 2. minutě našel mezeru mezi Ilášovými betony Korotvička – 0:1. V 11. minutě se na Slezan řítila další pohroma. Blafákem si Iláše udělal Vaškovič a bylo to již o dvě branky.

Opavská mizérie vyvrcholila o tři minuty později. Hodonín hrál přesilovku, kterou využil šikovnou tečí Harink. Otřesený Slezan dostal další ránu do vazu ve 26. minutě, to Iláše prostřelil tvrdou ránou Špok.

Domácí Opava se dostala ke slovu až v polovině utkání, prosadil se kanonýr Kamil Glabazňa a gólová prestřelka pokračovala. Nejdříve vyhnal Iláše z branky Salajka. Než se ale novic mezi tyčemi Plánovský stačil rozkoukat, lovil z branky puk i on a do branky se vrátil znovu Iláš.

Dokonce druhé periody se ještě za Opavu zapsal mezi střelce dvakrát Wolf a za Hodonín jednou Vaškovič a na ukazateli svítilo hrozivých 3:7.

Střelecké manévry pokračovaly i v závěrečné třetině. Nicméně Opava s výsledkem již nic neudělala a odešla poražena. „Dnešní zápas se nám vůbec nepovedl,“ konstatoval zklamaně trenér Opavy Karel Suchánek. „Naše defenziva byla špatná. Dobře hrající soupeř nás dokázal za chyby dokonale potrestat,“ poznamenal ještě opavský kouč.

Výkon Opavy zklamal i hostujícího kouče Svatopluka Kosíka. „Ze hry Slezanu jsme byli trochu zklamaní. V úvodní třetině jsme dali tři branky, pak jsme se snažili kontrolovat hru. Hráli jsme dobře ve středním pásmu a dávali jsme si pozor na soupeřovy dlouhé přihrávky,“ řekl hodonínský trenér.

HC Slezan Opava - SHK Hodonín 5:9 (0:3, 3:4, 2:2)
Branky: 30. Glabazňa (Kříž), 34. Wolf (Tůma), 39. Wolf (Tůma, Chalupa), 51. Glabazňa (Kříž), 55. Kovalovský (Kocián) – 2. Korotvička (Špok), 11. Vaškovič (Harink), 14. Harink (Hollý), 26. Špok (Korotvička), 32. Salajka (Šimeček), 33. Peš (Hoza), 39. Vaškovič (Harink, Hollý), 43. Vaškovič (Komárek), 50. Jurásek (Vrba). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 260

Opava: Iláš (32. – 33. Plánovský) – Kukol, Schreier, Plachký, Tichý, Plánovský, Měkýš, Vitásek – Černý, Kříž, Glabazňa – Kovalovský, Polok, Kocián – Wolf, Chalupa, Tůma – Tošenovjan
Hodonín: Stacho – Hoza, Šůrek, Vaškovič, Korotvička, Špok, Rapant M., Jurásek, Rapant J., Pokorný, Podešva, Hrtús, Komárek, Harink, Peš, Šimeček, Salajka, Kuba, Vrba, Hollý.