Diváci, kteří si našli na derby cestu, rozhodně nelitovali. Bylo se na co dívat.

„Nový Jičín začal aktivně. Dobře bruslil a tím nás zaskočil,“ uvedl domácí kouč Karel Suchánek. V 7. minutě zápasu přišel na řadu první gólový okamžik. Koloničný našel střelce Černého, proti jehož dělovce neměl Slovák nárok – 1:0.

Opavští sice vedli, ale více ze hry měli hosté. Střelu Skaloše ale zneškodnil Trenčan, stejně úspěšný byl i proti pokusu Bacula. Na druhé straně byl blízko ke změně skóre Kocián, ovšem ale i ten ztroskotal na gólmanovi.

Druhá třetina přinesla ze strany Opavských zlepšenou defenzivu. „Změnili jsme obranu středního pásma a snažili se nedávat Jičínu tolik prostoru,“ uvedl Karel Suchánek. Ve 25. minutě se před domácím gólmanem ocitl Pavlačka – neuspěl, mladý Trenčan vytáhl další ze svých skvělých zákroků, stejně poté rozesmutnil i Macháčka.

Opava hrála trpělivě a mohla vstřelit branky. V polovině zápasu se zbavil Kocián obránců a jen o milimetry minul Slovákovu branku. Nakonec se Slezan gólu přece jen dočkal. Po střele Pavelka se rozsvítilo za Slovákem červené světlo. Sudí Klimecký byl ale jiného názoru.

„Podle nás to byla branka. Holt sudí to viděl jinak,“ krčil rameny trenér Suchánek. Drama tak mělo pokračování. „Přidali jsme na obrátkách a hokej gradoval,“ podotkl opavský kouč. Klid do domácích řad mohl přinést Tichý, jenomže to by nesměl minout branku.

Závěr utkání byl hektický. Opava hrála oslabení, Tichý vyhodil kotouč rukou a Slezan šel do třech. „O tomto vyloučení nebylo pochyb,“ přiznal Suchánek. Slezan se ale dvojnásobné přesilovce ubránil.

„To byl základ našeho vítězství. Nakonec se nám podařilo vstřelit do prázdné branky ještě jeden gól. Myslím si, že diváci viděli dobrý hokej, druholigově nadprůměrný. Ozdobou duelu byli oba brankáři,“ shrnul Karel Suchánek.

HC Slezan Opava – Nový Jičín 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Černý (Koloničný, Měch), 60. Kukol (Pavelek). Rozhodčí: Klimecký – Held, Šimičík. Vyloučení: 4:7, navíc Pavel Hruška, Šimo 10 minut - DKU (oba Nový Jičín), bez využití. Diváci: 210
Opava: Trenčan – Kukol, Vitásek, Koloničný, Tichý, Měkýš, Žídek – Grofek, Měch., Černý – Kovian, Polok (54. – 57. Verlič), Pavelek – Suchánek, Chalupa, Tůma