Nejen, že vyrovnal, nakonec dokázal v samostatných nájezdech vyhrát a Orlovou tak sesadil i z vedoucí pozice druhé ligy. Vstup do zápasu měl Slezan katastrofální. Již v páté minutě prohrávali domácí po dvou gólech Krafta 0:2 a navíc, když v 18. minutě zkompletoval Kraft hattrick, byli Opavští zralí na ručník.

„Inkasovali jsme laciné branky, opět jsme se nechali zbytečně vylučovat za fauly v útočném pásmu. Svým způsobem jsme Orlovou nastartovali,“ zlobil se trenér Slezanu Opava Karel Suchánek. Jenomže po přestávce se na led vrátilo jiné mužstvo, do branky se postavil mladík Adam Trenčan a Opaváci se začali zvedat.

„Museli jsme se snažit tým po úvodním šoku něčím nabudit, dát nový impulz, navíc výkony Davida Iláše v první třetině nebyly z kategorie těch nejlepších,“ pokračoval opavský trenér. Ve 29. minutě vykřesal jiskřičku naděje Tichý.

Opava ožila a do konce druhého dějství přidala ještě jednu branku. Ve 37. minutě dorazil puk za Šafránkova záda Pavelek. Opava vycítila, že není bez šancí a ve třetí třetině šla tvrdě za vyrovnáním. Orlová v čele s gólmanem Šafránkem dlouho odolávala.

Nicméně v poslední minutě inkasovala z hole Tichého a šlo se do prodloužení. „Myslím si, že za předvedenou hru jsme si vyrovnání zasloužili,“ poznamenal spokojený Suchánek.

V prodloužení se nic vážného nestalo a na řadu přišly nájezdy. V nich zařídil domácím druhý bod Tomáš Polok. „V nájezdech kraloval Adamko Trenčan, byl to jeho zápas,“ chválil mladého brankáře Suchánek.

„Diváci jinak viděli dobrý hokej. My je dostaneme do hlediště jen dobrými výkony a ne planými řečmi,“ podotkl Karel Suchánek.

HC Slezan Opava - HC Orlová 4:3 s.n. (0:3, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Tichý (Měch, Kukol), 37. Pavelek (Měch, Tichý), 60. Tichý (Polok), rozhodující náj. Polok – 4. Kraft (Grygar), 5. Kraft (Mintěl, Dušek), 18. Kraft (Grygar). Vyloučení: 5:9. Využití: 1:2. Diváci: 500

Opava: Iláš (20. Trenčan) – Kukol, Vitásek, Plánovský, Tichý, Plachký, Měkýš, Schreier – Černý, Měch, Pavelek – Grofek, Polok, Kocián – Suchánek, Chalupa, Tůma – Kovalovský, Kříž.