První třetina patřila zcela domácím. Slezan se dostal do tlaku a v 8. minutě byl za svou aktivitu oceněn první brankou. V přesilovce se prosadil Černý, a to nebylo vše. V 16. minutě nahrával Mlýnek Kociánovi – 2:0 a když chvíli na to propálil od modré vše, co mu stálo v cestě Tichý, o vítězství Slezanu nikdo nepochyboval.

Jenomže… Opava v letošní sezoně má velké výkyvy své hry. To dokázala i ve středu. V závěru první třetiny jí poslal varování střelou mezi betony Kočara. Druhou třetinu začal Přerov přesilovkou, kterou ještě nevyužil. Avšak ve 25. minutě, rovněž v početní výhodě rozsvítil červené světlo za Ilášem Kotásek.

Tentýž hráč ve třetí části dokonce vyrovnal, když se trefil z velkého úhlu. Opava znervózněla, mohla však rozhodnout, vítězný gól ale odmítl Tichý, a tak se prodlužovalo. Pět sekund před koncem nastavení vyšla Zubrům kombinace, na jejímž konci byl střelec Faltýnek – 3:4.

„Ztratili jsme dobře rozehraný zápas,“ smutnil opavský trenér Karel Suchánek. „Přitom první třetina špatná nebyla. Dařily se nám kombinace, které se musely divákům líbit,“ pokračoval opavský trenér.

Opava tentokrát dojela na špatnou disciplínu. „Zbytečné fauly v útočném pásmu nás srazily, tohle se nesmí stávat,“ hledal příčiny středečního neúspěchu Karel Suchánek. „Za stavu 3:2 otevřeme nepochopitelně hru, z toho pramenily chyby v obraně. Hosté vyrovnali a na naše hokejky padla nervozita. Zbytečně jsme zpanikařili,“ zakončil hodnocení opavský kouč.

Slezan Opava - Přerov 3:4 p (3:1, 0:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Černý (Polok, Kocián), 16. Kocián (Mlýnek), 17. Tichý (Pavelek) - 19. Kočara (Sprušil), 25. Kotásek (Pala), 51. Kotásek (Kočara, Osina), 65. Faltýnek (Menšík, Kotásek) Rozhodčí: Smeták – Barteček, Fiala. Vyloučení: 7:4, navíc Chalupa (Opava) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 350

Slezan Opava: Iláš - Kukol, Tichý, Plachký, Měkýš, Plánovský, Vitásek, Schreier - Černý, Polok, Kocian - Pavelek, Glabazňa, Mlýnek - Kovalovský, Chalupa, Tůma - Tošenovjan, Wolf, Weiss