Draci udeřili na začátku třetí periody a to hned dvakrát v rychlém sledu. Nejdříve ve 45. minutě prostřelil do té doby čarujícího Šindeláře nekompromisní dělovkou Tesařík a o necelou minutu a půl pohřbil domácí naděje hokejista s opavskými kořeny Jakub Hulva, když se nejlépe zorientoval před brankou po přihrávce Drtila.

Ve 49. minutě přišel třetí úder z hokejky exzlínského Ambruze a bylo jasné, že pro Slezan sezona končí. Opava poté ještě jednou inkasovala a Draci vyhráli 0:4.

„Dvě třetiny jsme se drželi, ale to je proti Šumperku málo. Tento tým je úplně někde jinde než my,“ uznal opavský kouč Kamil Glabazňa. „Po druhé třetině jsem věřil, že zápas zvládneme. Skvěle chytal Filip Šindelář. Jenomže jsme vyrobili dvě hrubé chyby a bylo po zápase,“ podotkl kouč Slezanu. „Rozhodně se ale nemá za co stydět,“ doplnil.

Pro něj samého byly poslední týdny velkou hokejovou školou. Po odchodu Karla Suchánka do Polska byl hozen doslova hozen do vody a ve svých třiatřiceti letech koučoval tým dospělých. „Byla to pro mě velká škola, užíval jsem si to, je mi ale líto, že nám sezona končí,“ uzavřel Kamil Glabazňa.

Slezan Opava – Šumperk 0:4 (0:0, 0:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 45. Tesařík (Haas), 47. Hulva (Drtil), 49. Ambruz (Vrdlovec), 55. Červenka (Drtil). Rozhodčí: Šutara – Vengřin, Záviský. Vyloučení: 10:8. Diváci: 1200
Opava: Šindelář – Kukol, Tichý, Bednárek, Vrábel, Tůma – Grofek, Měch (50. Kříž), Pavelek – Černý, Mlýnek, Kocian – Herman, Polok, Chalupa