Do první velké šance zápasu se dostal domácí Polok, ale Gleicha v brance Bobrů nepřelstil. Slezané byli i v dalším průběhu akčnější, jenže gólem neskončilo ani sólo Mlýnka a šance Suchánka, navíc Opava promarnila i dvojnásobnou početní výhodu.

To na druhé straně dal osobě vědět odchovanec Slezanu Luděk Lhotský, avšak ani ten nedostal kotouč za Trenčanova záda.

Ve druhé třetině hrála Opava nadále odvážně. Po slibné gólovce Grofka přežila oslabení a ve 31. minutě sama udeřila. Tomáš Měch dostal přihrávku od Grofka a ležícímu Gleichovi nedal šanci – 1:0.

Slezan mohl vedení navýšit, v jednom případě po střele Mlýnka dokonce Bobry zachránila tyč.

Ve třetí třetině se vrhli Valaši za vyrovnáním. Nejdříve ještě Tenčan vychytal Sochorka, avšak na střelu Šebesty mezi betony byl krátký – 1:1. Mladý slovenský brankář ve službách Slezanu ale již další branku neinkasoval, když povedenými zákroky rozesmutnil Lhotského a poté i Bokroše.

V prodloužení měl možnost Šebesta, ale z mezikruhů ho Trenčan vychytal. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Trenér Suchánek vybral trojici Grofek, Polok, Měch, bohužel trefil se jen Tomáš Polok. Na druhé straně nebyl úspěšný pouze Dvořák, naopak Šebesta se trefil a prémiový druhý bod zajistil hostům Dalibor Sochorek.

„První třetina nám vyšla, měli jsme i tři dobré šance, škoda, že žádná z nich nevyšla,“ litoval trenér Slezanu Karel Suchánek. „Ve druhé části jsme šli do vedení, dokonce jsme ho mohli navýšit, to se nám nepodařilo. Škoda chyby ve třetí třetině, kterou Valaši potrestali. Utkání to ale z naší strany špatné nebylo,“ zakončil opavský trenér.

Slezan Opava - Bobři Valašské Meziříčí 1:2 sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Měch (Grofek) – 44. Šebesta (Sochorek, Petr Dvořák), rozhodující nájezd Sochorek. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 252.
Slezan Opava: Trenčan – Kukol, Vitásek, Koloničný, Tichý, Měkýš, Žídek – Grofek, Měch, Černý – Herman, Polok, Pavelek – Suchánek, Mlýnek, Tuma (32. – 42. Chalupa)