Opava šla do zápasu bez Zdeňka Pavelka, chyběla i nová akvizice do obrany, Martin Koloničný. Jinak úvod zápasu patřil Valachům. Ti měli převahu, avšak Trenčana v brance se jim překonat nepodařilo. Ve 14. minutě udeřilo na druhé straně a domácí po střele kanonýra Glabazni vedli 1:0.

Druhá třetina přinesla snahu Bobrů s výsledkem něco co nejrychleji udělat. Junior v brance Opavy Trenčan se ale několikrát vytáhl. Nejvíce se blýskl pohotovým zákrokem proti tutovce Šebesty.

Jenomže ve 27. minutě již kapituloval, když nestačil na dorážku Vargy. Valaši si nerozhodný stav příliš neužili. V polovině utkání přišly během třiadvaceti vteřin dva tvrdé direkty Opavských. Nejdříve dorazil kotouč za Krumochova záda Grofek a vzápětí mířil přesně mezi betony Kocián – 3:1.

Naděje domácích na vítězství mohl na začátku třetí periody zvýšit Kukol, ovšem svůj nadějný průnik nedotáhl do gólového konce. Ve 44. minutě vypálil Sochorek k tyči, kotouč skončil někde v brankářově výstroji a sudí Smeták situaci posoudil jako gólovou a bylo to 3:2.

Tento moment domácími dosti otřásl a v 51. minutě bylo zle. Růčka a Sochorek totiž během chvilky získali Valachům vedení. Opava se dokázala přece jen otřepat. V 54. minutě vyrovnal střelou z mezikruhů Kamil Glabazňa. Do konce normální hrací doby již diváci branku neviděli, a tak se prodlužovalo.

Ve druhé minutě nastavení se dostal k puku Šebesta a rozhodl o tom, že druhý prémiový bod putoval do Valašského Meziříčí.

Slezan Opava - Bobři Valašské Meziříčí 4:5p (1:0, 2:1, 1:3 – 0:1)
Branky: 14. Glabazňa (Tůma), 30. Grofek (Tichý, Měch), 31. Kocián (Polok), 54. Glabazňa (Měch, Grofek) – 27. Varga (Bokroš, Dvořák), 44. Sochorek, 51. Růčka (Matějný, Dvořák P.), 51. Sochorek (Šebesta), 62. Šebesta (Růčka, Sochorek). Vyloučení: 5:7. Využití: 3:1. Diváci: 350.
Slezan Opava: Trenčan – Kukol, Tichý, Plánovský, Měkýš, Vitásek, Schreier – Grofek, Měch, Černý, Kovalovský, Polok, Kocián – Suchánek, Tůma, Glabazňa.