Souboj čtvrtého a pátého týmu druhé hokejové ligy začal šachovou partii. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, a tak diváci během prvního dějství zívali nudou. To druhá část byla úplně o něčem jiném. Hned v její první minutě se puk po střele Černého dostal ke Grofkovi a ten v klidu poslal domácí do vedení.

Neuběhly ani tři minuty a skóre na světelné tabuli se měnilo znovu. Grofek tentokrát přesně nahrál Černému, jenž nikým neatakovaný zvyšoval na 2:0. Opavským narostla křídla a brankář Holeš se měl co otáčet. Ve 30. minutě ale potřetí inkasoval. Kukol vyslal do brejku Poloka a ten poslal svůj tým do třígólového trháku.

Zdálo se, že Hodonín je na kolenou, avšak nebyl. Nejdříve se ukázkově v přesilovce trefil Peš a v poslední minutě prostřední části vrátil Hodonín zpět do zápasů Čárský. Otázkou bylo, co rychlé korigování stavu s domácím výběrem udělá. Ti, kdo čekali, že Hodonín zavelí k obratu, byli zklamáni.

Ve 44. minutě se podruhé v utkání trefil Grofek, definitivně poté poslal Drtiče do kolen ve dvojnásobné přesilovce po Měchově přiťuknutí Kovalovský. Šest minut před koncem se prosadil podruhé v utkání Lukáš Černý. Ani ne za minutu však překonal nadvakrát Vošvrdu Komárek. Zápas byl rozhodnut, ale diváci si na nudu stěžovat nemohli. Dvě minuty před koncem se strhla bitka, která vygradovala pěstním soubojem Měkýše s Komárkem.

„První třetina byla odehraná dobře. Pak nám ale absolutně nevyšel vstup do druhé části, kdy jsme první a třetí střídání dostali góly,“ vypíchl krizový moment trenér Hodonína Svatopluk Číhal a zklamaně dodal: „Potom jsme zase dostali na 2:4. A pak už to bylo rozbité, spousta vylučování, špatná disciplína. Se šesti inkasovanými góly se nevyhrává. Nikde.“

„Dali jsme prostor mladým hráčům a myslím, že se s tím popasovali dobře. Dvě třetiny jsme hráli na čtyři útoky,“ začal s rozborem zápasu opavský trenér Karel Suchánek.

„Rozhodl náš dobrý vstup do druhé třetiny, kdy jsme dali tři rychlé góly, potom jsme ovšem udělali chyby v napadání a hosté toho dokázali využít. Naštěstí jsme Hodonínu utkání zdramatizovat nedovolili a získali náskok zpět,“ vydechl si Suchánek.

HC Slezan Opava - SHK Hodonín 6:3 (0:0, 3:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 21. Grofek (Černý, Měch), 23. Černý (Grofek), 30. Polok (Kukol), 44. Grofek (Černý), 47. Kovalovský (Tichý, Měch), 54. Černý (Měch, Grofek) - 34. Peš (Zábranský), 40. Čárský (Kýhos), 55. Komárek (Jurásek, Kýhos). Vyloučení: 6:11, navíc Kovalovský, Měkýš (OPA) - Komárek, Březina (HOD) všichni 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 500

HC Slezan Opava: Vošvrda - Kukol, Vitásek, Čavrk, Tichý, Měkýš, Žídek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Chalupa, Kocián - Suchánek, Polok, Vlašánek - Suchý, Mlýnek, Tůma
SHK Hodonín: Holeš - Pokorný, Podešva, Komárek, Protivný, Hučko, Šťastný, Březina - Hoza, Zábranský, Čárský, Jurásek, Rapant, Kýhos, Matušek, Peš, Barták

Ondřej Vitásek: Jsem rád za každou šanci, kterou dostanu

Do vítězného zápasu proti Hodonínu nasadil ve středu trenér Suchánek hned pětici hráčů juniorského věku. Na výhře 6:3 se podíleli také devatenáctiletí útočníci Vlašánek a Mlýnek, stejně starý brankář Vošvrda, osmnáctiletý bek Vitásek a sedmnáctiletý obránce Žídek.

A dá se říct, že se své úlohy zhostili na výbornou. „Určitě jsme všichni rádi za každou příležitost v ligovém zápase,“ nechal se po utkání slyšet obránce Ondřej Vitásek. Opavští trenéři museli kvůli zdravotním potížím tradičních obránců Bednárka, Ondruška i juniora Plánovského poslat do hry Vitáska se Židkem. Ondřej Vitásek odehrál celý zápas v první obranné dvojici vedle Michala Kukola.

„Určitě se mi s ním hraje dobře, dokážeme se domluvit a na ledě mi pomáhá. Předtím jsem hrál s Jožem Čavrkem, to bylo taky v pohodě. Nechci říct, že jsem rád, že jsou kluci zranění a já můžu hrát místo nich, ale jsem rád, že si trenéři vybrali mě, abych je zatím nahradil. Jsem rád za každý zápas mezi muži,“ řekl na úvod Ondřej Vitásek. Proti Hodonínu si zahrál slušnou porci minut, nakonec mohl být ale se zápasem spokojen.

„Ze začátku nám dělali problémy, ale ve druhé třetině jsme dali rychlé tři góly a byli jsme lepší. Pak sice dokázali snížit na 2:3, ale bylo důležité, že jsme udrželi tento stav až do druhé přestávky a ve třetí třetině jsme šli jasně za vítězstvím,“ vracel se Vitásek k průběhu zápasu. „Škoda jen, že ten závěr byl tak nervozní,“ dodal.

A co se vlastně dvě minuty před koncem stalo? Hodonínský Březina po odpískání krosčekoval do obličeje opavského Kociána a započal tím slušnou melu. „David Kovalovský šel Iva pomstít, tím to začalo. Pak se tam ještě přimotali Pepa Tichý a Petr Chalupa, nakonec si to boxersky rozdali Měkýš s Komárkem. Já jsem se raději držel vzadu, na konci zápasu nás mladé trenéři už tolik do hry nedávali,“ popsal onu situaci opavský obránce.

Nutno dodat, že pěstní souboj Měkýše s Komárkem by se neztratil ani v zámořské NHL, tam ovšem za podobná vystoupení hráči nedostávají disciplinární trest, a Měkýš tak bude opavskému týmu v nejbližsím zápase chybět. Kromě devíti zápasů za tým mužů ve druhé lize má Ondřej Vitásek v letošní sezoně za sebou i plnou porci zápasů juniorského týmu. V lednu tak v některých týdnech nastupoval i ve čtyřech utkáních během sedmi dnů.

„Je to docela zabíračka, například minule v Uničově jsem v závěru cítil, že už mám docela dost. Asi budu muset ještě víc trénovat,“ poznamenal Vitásek s úsměvem. „S juniorkou bychom se chtěli udržet na pozici pro play off a tam se dostat co nejdál, záleží, na koho bychom v play off narazili,“ dodal Ondřej Vitásek na závěr.

(berg)