V úvodu zápasu byli mírně aktivnější opavští hokejisté a do dvou dobrých střeleckých příležitostí se probil Grofek, ale ani v jednom případě však Kozáka v hostující brance nepřekonal. Slezan však nedlouho poté dokázal zamknout nvojičínský celek v obranné třetině a po několika nebezpečných závarech se Opavští dočkali.

Po agresivním napadání totiž získali domácí puk a nabídku Kukola zakončil přesnou bekhendovou dorážkou Měch – 1:0. Hned po něm se do zakončení po rychlém útoku prodral Chalupa, ale jeho střela švihem skončila v Kozákově lapačce. To bylo s taktikou svázané první dvacetiminutovky vše.

Hned zkraje druhé třetiny vybuchl opavský stadion radostí podruhé. Z dobré pozice vystřelil tvrdě Grofek a zdálo se, že puk skončil v brance, zahoukala dokonce i branková siréna. Ve skutečnosti však jeho střela orazítkovala pouze horní tyčku hostující branky a domácí veselí tak bylo plané. Krátce na to se povedla Opavě další ofenzivní kombinace, nicméně Kociánova dorážka z bezprostřední blízkosti v poloprázdné svatyni Nového Jičína neskončila.

Ve 32. minutě zahrozili v přesilovce také hosté, ale Gebauerův pokus výtečně zneškodnil lapačkou Šafránek. Pár minut poté vyslal bombu od modré opavský zadák Kukol, ale Kozákovy betony sklaply včas. S blížící se sirénou ještě zatopila Novojičínským druhá opavská formace, ale Grofek ani Měch v přetlačované s gólmanem Kozákem neuspěli.

Poslední část nabídla velice dramatické chvilky, zejména pro opavské příznivce. Slezan se totiž začal bát o výsledek a svůj celek musel několikrát podržet skvěle chytající Šafránek. Ať už šlo o dva pokusy Gebauera či dělové rány Andrýska od modré čáry, všechny situace zvládl domácí brankář na jedničku. Gólovou pojistku mohl vstřelit aktivní Grofek, ale Kozák dobře přečetl hru a bylo po akci.

V závěru sáhli hosté ke hře bez brankáře, ale srovnat se jim nepodařilo, a Opavští tak prodloužili svou sérii vítězství po fotbalovém výsledku na tři utkání v řadě.

„Věděli jsme, že Nový Jičín umí vyhrávat rozdílem jedné branky. Za tři kola měl čtyři vstřelené branky a šest bodů, takže tato statistika něco značila a my jsme se museli snažit hrát podobným stylem jako náš soupeř. První dvě třetiny patřily nám a ve druhé části jsme měli dvě tutovky, které se nám bohužel nepodařilo proměnit. Ve třetí fázi byli hosté lepším mužstvem, zatlačili nás tam a měli i pár šancí, ale opět výborně zachytal Šafránek a podržel nás. Pochvalu si však zaslouží všichni kluci, protože hráli a bojovali až do konce, prostě paráda,“ rozplýval se spokojený kouč Slezanu Michal Piskoř.

„Jsem velmi rád i za naše fanoušky, kteří nás podporují. Skandovali celý zápas, což nám pomáhá, a co se týče obecně návštěvnosti, pro ni už snad více udělat nemůžeme, vždyť vedeme druhou ligu,“ dodal ambiciózní trenér.

„Zápas rozhodla jediná branka, která padla po typické akci Opavy. Na podobné situace jsem hráče upozorňoval, a přesto jsme takto inkasovali, škoda. Jinak ale domácí vyhráli zaslouženě, byli lepším týmem zejména ve druhé třetině, kdy měli drtivou převahu. Ve třetí části jsme hru srovnali, což bylo dáno výsledkem. Několik šancí jsme měli, ale bohužel se potýkáme se špatnou koncovkou,“ povzdechl si hostující stratég Petr Kneblík.

HC Slezan Opava - HC Nový Jičín 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Měch (Kukol, Kocián). Rozhodčí: Jeřábek - Závislý, Vengřín. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 450

HC Slezan Opava: Šafránek - Tichý, Jurčík, Tůma, Kukol, Bednárek, Mosler – Kocián, Polok, Mlýnek – Grofek, Měch, Herman – Pavelek, Chalupa, Černý – Vítek, Koschatzký, Baďura. Trenér Michal Piskoř
HC Nový Jičín: Kozák – Andrýsek, Horák, Pelikán, P. Hruška, Gulda, Slavík, Hradil – Zedník, Macháček, Skaloš – Štěpjak, Toman, Gebauer – Uhlár, Tomášek, Brynecký. Trenér Petr Kneblík

Jan Šimek