Obě mužstva se nestačila na ledě ani rozkoukat a už se poprvé měnilo skóre. Hostující Blinka poslal kotouč před Šafránka, kde si puk nešťastně srazil do vlastní branky opavský obr Tichý.

Opava zvýšila svou aktivitu s cílem vyrovnat, což se jí brzy podařilo. Vítek se zmocnil puku před hostující brankou, předložil jej Wolfovi, který poslal kotouč bekhendem pod horní tyčku Tihlářovy svatyně.

Pak tempo hry evidentně opadlo a když se zdálo, že první dvacetiminutovka skončí smírně, našel exopavský centr Brančík před klecí Slezanu neobsazeného Ditricha, jenž pohotovou střelou bez přípravy vrátil svému mužstvu vedení. Hned vzápětí mohl vyrovnat Měch, který unikal sám na gólmana, ale jeho střela mířící mezi nohy Tihláře za brankovou čárou díky včasnému sklapnutí betonů nakonec neprošla.

Do první vážnější šance se ve druhé dvacetiminutovce dostali Zubři, ale Ditrich osamocený před Šafránek dal opavské brankářské jedničce příležitost vyniknout. V polovině utkání měla Opava přesilovku, ve které nebezpečně tečoval Tichého střelu od modré Vítek a Tihlář měl co dělat, aby kotouč zkrotil ve své lapačce.

Neuběhly však ani dvě minuty a Přerov se mohl radovat. Kolařík oslovil veterána Sedláka a ten se nemýlil – 1:3. Slezané ale ožili a zásluhou krásné individuální akce Kysely snížili na rozdíl jediné branky.

Ve třetí periodě nejprve selhal v gólové šanci Brančík, ale na druhé straně hned na to ujel ve vlastním oslabení Kocián s Měchem a druhý jmenovaný dokázal se štěstím prostřelit Tihlářem a vyrovnal. Opavští hokejisté začali v těchto chvílích přebírat otěže celého utkání, jenže Kundrátkova rána z mezikruží se Šafránkovi nešťastně odrazila od hokejky do sítě – 3:4.

Slezan měl ale k dobru přesilovou hru, při které si vytvořil stálý tlak a už za standardního počtu hráčů na ledě srovnal dělovou ranou od modré, které uhnulo úplně všechno, zadák Opavy Tichý.

V samotném závěru třetí části Slezané přečíslili soupeře, Polok naservíroval kotouč Černému, ale ten tváří v tvář Tihlářovi úplně minul branku. Pak dostali domácí možnost dlouhé přesilovky pět na tři, která se přesunula až do následného prodloužení, ale branku z ní nevytěžili. Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. Opavští neproměnili ani jeden ze tří, takže Přerovu stačil jediný zásah, který měl na svědomí Krajíček – 4:5.

„Šlo o vyrovnaný zápas, šance byly na obou stranách. Bohužel jsme si dali dva vlastní góly, ale přesto jsme se do utkání vrátili. Dokonce jsme jej v mohli strhnout v závěru základní hrací doby na naši stranu, ale to se nám nepovedlo. Škoda, že Černý v oslabení neproměnil tutovku a že jsme nedokázali využít dlouhou přesilovku pět na tři,“ sdělil bezprostředně po utkání domácí kouč Michal Piskoř.

HC Slezan Opava - Zubr Přerov 4:5 sn (1:2, 1:1, 2:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Wolf (Vítek), 37. Kysela (Šafránek), 47. Měch (Kocián), 56. Tichý (Měch) - 2. Blinka, 19. Ditrich (Brančík, Ferenc), 33. Sedlák (Kolařík), 50. Kundrátek (Goiš, Brančík), rozhodující nájezd Krajíček. Rozhodčí: Koliba - Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 450

Opava: Šafránek - Tichý, Jurčík, Bednárek, Kukol, Tůma, Mosler, Kysela, Dohnal - Černý, Měch, Grofek - Pavelek, Mlýnek, Kocián - Wolf, Polok, Vítek - Džemla, Koschatzký, Herman. Trenér: Michal Piskoř
Přerov: Tihlář - Faltýnek, Pala, Ferenc, Vlček, Pospíšil, Krajíček, V. Sklenář, Sadil - Blinka, Brančík, Ditrich - Kočara, Sedlák, Kolařík - Kotásek, Hanák, Kolář - Gioš, Kundrátek. Trenér: Pavel Sedlák

Jan Šimek