Úvod utkání nabídl klasické oťukávání a obě mužstva se nikam nehnala. Také šancí bylo jako šafránu a když už se zdálo, že první třetina skončí bez branek, Opava v 19. minutě využila svou přesilovku. Kukol vyslal od modré bombu na Tihláře, který jeho pokus vyrazil pouze na Grofka a ten v pohodě otevřel skóre.

„Šlo o výborný zápas z obou stran. Dobře jsme začali, zvládli jsme první třetinu, ale ve druhé nás soupeř zatlačil. Měl několik šancí, ale přečkali jsme jejich tlak,“ uvedl opavský kouč Michal Piskoř a měl pravdu. Začátek druhého dějství skutečně patřil Přerovu. Nejprve selhal ve velké šanci Kočara a okamžik nato orazítkoval tyčku razantní střelou veterán Brančík. Pak ale začal koncert Slezanu. Po závaru před přerovskou svatyní se kotouč dostal až Bednárkovi, stojícím na modré, jenž nahodil kotouč před branku a Pavelek jej ze vzduchu sklepl do Tihlářovy klece. Minutu poté explodoval opavský stadion znovu. Od modré vypálil Kysela a puk odrazem o mantinel doputoval až k Polokovi, který jej doklepl za záda bezmocného Tihláře 3:0.

„Tyto dvě rychlé branky byly důležitým momentem celého utkání, ale i přesto, že jsme vedli 3:0 se Přerov dokázal vrátit zpátky, což bylo nebezpečné,“ všiml si Piskoř. Jenže pak přišel úder Zubrů v oslabení. Brančík vyhodil kotouč z pásma a Ditrich unikal sám na Šafránka a povedeným blafákem jej překonal 3:1. Zápas byl stále otevřený a Přerovští stále bušili do obrany Slezanů, kterou se jim podařilo prolomit až v 59. minutě, kdy kontaktní gól vstřelil Kolařík. Více však už hosté nestihli ani přes power-play, a Opavští tak srovnali stav série na 2:2.

O postup si to tak oba celky rozdají v neděli na přerovském ledě. „Třetí třetina už byla prakticky jen o vůli, snažili jsme se hrát zezadu, ale Přerov dokázal chvíli před koncem snížit. V závěrečné power-play měli ještě vyloženou šanci, ale naštěstí branku netrefili. Musíme se dát zdravotně dopořádku, máme hodně hráčů zraněných hlavně v útoku (Černý, Mlýnek, Kocián pozn. red.). Mladí, co dostanou šanci v neděli, do toho musí dát všechno a zkusit zlomit přerovské prokletí na jejich stadionu,“ uzavřel s nadějí v očích Michal Piskoř.

HC Slezan Opava - HC Zubr Přerov 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky a asistence: 19. Grofek (Kukol, Kocián). 25. Pavelek (Bednárek, Koschatzký), 26. Polok (Kysela, Wolf) 36. Ditrich (Brančík), 59. Kolařík (Pala, Faltýnek). Rozhodčí: Jeřábek Barteček, Moravec. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1200. Stav série: 2:2